Порушення тиші, вживання алкоголю в громадських місцях та організація масових заходів без відповідного дозволу можуть призвести до штрафів або навіть кримінальної відповідальності.
Про це розповіла юрист Наталя Гнатик.
Порушення тиші. Згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення (КУпАП), порушення тиші регулюється статтею 182. Нічний час в Україні встановлений з 22:00 до 8:00, однак у святкові дні можливі винятки, залежно від рішень місцевих органів влади.
Порушенням є, зокрема, гучна музика, крики або розмови, які заважають відпочинку. За порушення тиші передбачено штраф для громадян від 85 до 255 гривень, а для посадових осіб або підприємців - від 255 до 510 гривень. У разі повторного порушення штраф може досягати 2550 гривень, а також можливе вилучення звуковідтворювальних пристроїв чи піротехніки.
Розпивання алкоголю. Стаття 178 КУпАП забороняє розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях, таких як парки, вулиці, стадіони, сквери та громадський транспорт.
Порушення цієї заборони може призвести до штрафу від 17 до 119 гривень за перше порушення. У разі повторного порушення штраф може зрости до 170-340 гривень або накласти громадські роботи. Якщо порушення супроводжується хуліганськими діями чи агресією, покарання стає суворішим, включаючи адміністративний арешт або позбавлення волі.
Також, перебування в громадських місцях у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння може призвести до штрафу від 17 до 85 гривень за перше порушення. У разі хуліганських дій чи порушень громадського порядку штраф може зрости до 170 гривень, і може бути застосований адміністративний арешт.
Якщо під час святкувань виникає загроза життю (наприклад, людина непритомна після вживання алкоголю), потрібно викликати швидку допомогу, а не карати. Це регулюється статтею 41 закону України "Про Національну поліцію" (Поліцейське піклування).
Масові заходи. Що стосується масових заходів, то їх організація повинна бути погоджена з місцевими органами влади. Якщо захід проходить без дозволу, організатори можуть бути оштрафовані від 170 до 1700 грн або затримані. У разі загрози масових заворушень або порушень громадського порядку під час таких заходів, порушники можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності з покаранням у вигляді позбавлення волі на строк від 5 до 8 років.
Джерело: РБК-України.
Останні новини України:
Штраф до 85 тисяч гривень: в Україні почала діяти сезонна заборона.
Доведеться платити подвійний штраф: українців попередили, як не переплачувати за порушення ПДР.
Українцям нагадали, коли можна отримати штраф за неправильне скло: можна оскаржити рішення в суді.