У Грузії через тиск влади телеканал «Формула» змушений скорочувати бюджет та штат
У Грузії через тиск влади телеканал «Формула» змушений скорочувати бюджет та штат

У Грузії через тиск влади телеканал «Формула» змушений скорочувати бюджет та штат

Георгій Тарґамадзе заявляє, що попри скорочення штату, вони докладуть зусиль, щоб не скорочувати мовлення

У Грузії через тиск влади один з найбільших критичних до неї телеканалів «Формула» змушений скорочувати бюджет на 70 відсотків і, як наслідок, скорочувати штат.

Про це повідомив заступник генерального директора каналу Георгій Тарґамадзе, передає ZMINA. 

Георгій Тарґамадзе заявляє, що попри скорочення штату, вони докладуть зусиль, щоб не скорочувати мовлення.

Він вважає, що проблеми «Формулі» створювали системно. В першу чергу фінансові. «Грузинська мрія» створила маріонеткову фірму, яка стала відповідальною за підрахунок рейтингів телеканалів.

Засновники були дуже близькі до лідера «Грузинської мрії» Бедзіни Іванішвілі. Вони змінили методологію вимірювання рейтингів, що, на думку Тарґамадзе, негативно позначилося на рейтингах «Формули» та інших непровладних каналів. Відповідно це вплинуло на рекламодавців, які менш охоче вкладають гроші в рекламу.

У період передвиборчої кампанії тбіліський міський суд на основі протоколу від Нацкомісії з комунікацій оштрафував три телеканали, включаючи «Формулу» , на 5 тисяч ларі за відмову показувати рекламу «Грузинської мрії» із використанням кадрів зруйнованих українських міст.

Тарґамадзе додає, що влада налаштована вороже до непідвладних їй засобів масової інформації. Про це свідчить той факт, що її представники 9 років не ходять на такі канали, в тому числі й на «Формулу».

За словами керівника каналу, владна партія створила монополію на інформацію від усіх владних інституцій. Вони не надають інформації непідвладним ЗМІ. Відсутність інформації дуже негативно впливає на медіа.

  • Читайте також: Щоб уникнути побиття, треба мати зброю

28 листопада Європейський парламент не визнав результатів парламентських виборів у Грузії 26 жовтня і закликав провести повторні вибори впродовж року. Цього ж дня прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе заявив, що Грузія відмовляється від переговорів щодо вступу до ЄС до 2028 року.

З того часу в Грузії тривають протести. Силовики вже кілька разів пробували розігнати протестувальників, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. Силовики застосовували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою.

Під час протестів у Тбілісі силовики завдали ушкоджень понад 70 журналістам і телеоператорам. Учасники протестів, серед яких і медійники, повідомляють, що їм телефонують невідомі люди й погрожують. 

  • Читайте також: «Іншим було гірше, але й мене били непогано». Як грузинська поліція нападає на журналістів

Фото: Юрій Луканов

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Грузія опозиція
Джерело матеріала
loader