Працівники елеваторів в Україні стали заробляти більше
Працівники елеваторів в Україні стали заробляти більше

Працівники елеваторів в Україні стали заробляти більше

Оклади та погодинні розцінки для працівників елеваторів України протягом 2024 року зросли на 10-25% на різних посадах.

Про це свідчать результати досліження, яке провела компанія Agrohub на 77 елеваторів, де працює близько 4 тисяч співробітників. 

Аналітики проаналізували 8 груп посад: керівництво елеватора, інженерна та енергетична служби, лабораторія, працівники виробництва, спеціалісти з обслуговування залізничних колій, трактористи та водії. Як і раніше, двома основними формами оплати праці залишаються місячна та погодинна. 

Для прикладу, середньомісячний дохід головного інженера складає 42 тис. грн. (31 тис. грн торік), завідувача лабораторії — 35,1 тис. грн (29 тис. грн торік), а головного енергетика — 35,4 тис. грн (28 тис. грн торік).

Також у межах дослідження Agrohub прораховував структуру повного доходу по кожній посаді. На елеваторах немає єдиного підходу: коли всі співробітники на окладі або погодинній оплаті праці. Наприклад, у завідувача лабораторії 83% складає постійна частина, 11% бонус і решта — інші доплати. У апаратника оброблення зерна в середньому  близько 57% змінний дохід, сформований за погодинними розцінками, 33% — інші доплати, 8% —  відпускні, 2% — бонус.

Зазначається, що дослідження охопило елеватори силосного, підлогового та інших типів потужністю від 30 тис. т й менше, до 100+ тис. т, і й визначило фонд оплати праці (ФОП) відповідно до кожної з категорій елеваторів. Наприклад, на елеваторах потужністю 30-50 тис. т ФОП на 1 т переробки зерна у фактичній вазі складає 11 396 грн, що на 28% більше, ніж минулого року.

«Слід відзначити, що цьогоріч тенденція до збільшення рукавного зберігання, що активно тривала у 2022-2023 роках, призупинилась. Це насамперед пов’язано з тим, що виробники суттєво зменшили обсяги кукурдзи у сівозміні», — пояснюють фахівці. 

Чисельність персоналу на елеваторах порівняно з попереднім роком майже не змінилась. Середня чисельність співробітників у розразрахунку на 10 тис. т потужності елеватора складає 6, а 2023 року було 5,7. 

Якщо говорити про гендерний розподіл посад, то на елеваторах 70% співробітників складають чоловіки, 30% — жінки. Майже всі інженерні, керівні посади обіймають чоловіки, а жінки переважно працюють у лабораторіях, і цей баланс порівняно з минулим роком не змінився.

«Цьогоріч ми бачимо стабільність у кількості персоналу на елеваторах, незважаючи на економічні виклики. Компанії намагаються утримувати кадри, регулярно підвищуючи зарплати. Попри те, що оборотність зерна дещо знизилась, роботодавці продовжують інвестувати в оплату праці, розуміючи важливість кваліфікованих фахівців у галузі», — підсумовує керівник Agrohub HR360 Benchmarking Дмитро Лєбєдєв. 

Джерело матеріала
loader
loader