Послуг немає, роботи не ведуться, а платіть мертвій жінці: одесити в шоці від комунальних махінацій та боргів
Послуг немає, роботи не ведуться, а платіть мертвій жінці: одесити в шоці від комунальних махінацій та боргів

Послуг немає, роботи не ведуться, а платіть мертвій жінці: одесити в шоці від комунальних махінацій та боргів

В Одесі комунальні війни між Жилкомунсервісами (ЖКС) та приватними компаніями продовжуються з таким розмахом, що хоч фільм знімай. Місцеві жителі вже не знають, кому вірити та куди відправляти свої гроші, адже у боротьбі за будинки задіяні і підроблені документи, і абсурдні ситуації з "мертвими душами", і навіть прокуратура.

На Фонтанській дорозі 45 стався справжній сюрреалізм, повідомляє "Думська". За документами мерії, мешканці будинку на зборах одноголосно обрали уповноважену особу – Лідію Р., 1937 року народження. Тільки ось проблема: Лідія Р. на той момент уже два місяці як померла. Зрозуміло, жителі чудово знали про це, і "збори" швидше за все існували тільки на папері.

Гроші "за повітря"

На сусідній Фонтанській дорозі, 7 людям почали надходити платіжки від ЖКС "Фонтанський". Послуг ніхто не бачив, роботи не велися, а гроші вимагали. Коли обурені мешканці звернулися по роз'яснення до адміністрації району, їм відповіли: "Вас обслуговує приватна компанія "Сервіс Плюс", а не ЖКС".

Виходить, що ЖКС просто збирав гроші "за повітря". У своїх квитанціях вони дрібним шрифтом прописали хитрий пункт: оплачуючи рахунок, ви автоматично погоджуєтесь з умовами договору. Але юристи запевняють: у комунальній сфері такі хитрощі незаконні.

Суди, поліція та розбирання

Тема подвійних рахунків дійшла Господарського суду: компанія "Сервіс Плюс" вимагає від ЖКС пояснити, на якій підставі з їхніх будинків збираються гроші. Суд дав ЖКС термін до 13 січня – нехай пред'являть документи.

А поки що в будинках накопичуються борги, обидві сторони скаржаться в поліцію і шукають правду через суди. Наприклад, на Французькому бульварі, 14 з'ясували, що рахунки виставляли за підробленими документами. Справа дійшла до Генеральної прокуратури, і тепер правоохоронцям довелося включитися до ситуації на повну.

Одеса, фото: Думська

Як усе почалося?

Комунальна війна почалася ще 2020 року, коли мерія вирішила ліквідувати ЖКС і віддати будинки приватним керуючим компаніям. Жителям пропонували вибір: чи створювати ОСББ, чи підписувати договори з "новими" компаніями. У деяких випадках "злагоду" мешканців просто малювали на папері.

Головним гравцем на ринку тоді стала компанія Сервіс Плюс , яка отримала під управління 520 будинків. Але 2023 року колишній віце-мер з ЖКГ Дмитро Жеман залишив свою посаду, і політика міста розгорнулася на 180 градусів: тепер ЖКС знову стали "надійними".

Почалися подвійні нарахування та боротьба за будинки. Частина управляючих компаній, таких як "Порто-Франко", не витримали та закрилися. У "Сервіс Плюсу" залишилося лише 300 будинків із 520 – решта повернулася до ЖКС.

Пенсіонер з лупою дивиться квитанції

Що далі?

Жителі продовжують отримувати подвійні квитанції, у мерії говорять одне, керуючі компанії – інше, а правда десь губиться між судовими засіданнями та кримінальними справами. Питання "Кому платити?" поки що залишається головним для одеситів.

Але ясно одне: поки нагорі ділять будинки та бюджети, платити за весь цей комунальний цирк доведеться мешканцям.

Крім того, Знай.ua повідомляв, журналістка з Маріуполя жорстко обрушилася на владу через відсутність допомоги переселенцям: "Люди починають відчувати образу"

Джерело матеріала