Застосування морських дронів стало революційним рішенням, завдяки якому вдалося вигнати флот РФ із Севастополя. Однак противник також готує "щось подібне", зазначив командувач ВМС Олексій Неїжпапа.
Від початку широкомасштабного вторгнення Військово-Морські Сили України докорінно змінили підхід до ведення бойових дій на морі. Командувач ВМС ЗСУ віцеадмірал Олексій Неїжпапа в інтерв'ю АрміяInform розповів про революційні досягнення, зокрема про використання морських дронів-камікадзе і модернізованих ракетних комплексів "Нептун".
Протягом двох років з моменту повномасштабного вторгнення РФ українським силам вдалося позбавити домінування противника в Чорному морі.
"Це плідна робота всіх Сил оборони України. Першим таким вдалим досвідом стало застосування ракетного комплексу "Нептун". А далі під час спільної операції ВМС і СБУ ми застосували морські дрони-камікадзе, які увійшли в Севастопольську бухту. Тоді це взагалі було фурором, адже такого досі ніхто не робив", — пояснив віце-адмірал.
За словами Неїжпапи, нова версія "Нептуна" значно перевищує попередню за технічними характеристиками. Основними напрямками модернізації стали збільшення дальності та точності ракет.
"Ми увійшли в елітний клуб, який випускає крилаті ракети. Після того, як ми потопили "москву", то ВМС ЗСУ отримали навіть першість у цьому клубі", — наголосив командувач.
Також Неїжпапа відзначив роль морських дронів у зміні балансу сил на воді. Вони стали тим інструментом, завдяки якому вдалося переломити хід війни в акваторії Чорного моря. Їхнє застосування дає змогу не тільки розширити можливості ударів по противнику, а й мінімізувати ризики для особового складу.
Ба більше, морські безпілотники не тільки виступили в ролі дронів-камікадзе, а й стали платформою для інших видів озброєнь.
"Морські дрони — це революційний шлях, але не панацея війни на морі. Звісно, вони мають небезпеку для супротивника, але й вони готують щось подібне, щоб завдавати ударів по нас. Ворог уже має певні розробки, але війна триває, ми теж покращуємо свої технології", — пояснив віцеадмірал.
Ще одним значущим елементом у завданні шкоди морським силам противника стало застосування високоточних крилатих ракет Storm Shadow і Scalp. Таким чином можна говорити про плідну співпрацю ВМС і Повітряних сил ЗСУ, внаслідок якої вдалося спочатку позбавити противника можливості діяти в західній частині Чорного моря, а потім змусити його вивести флот із Севастополя. Аналогічна ситуація склалася для росіян і в Азовському морі.
Таким чином успіхи України на морі підтверджують перехід до якісно нового рівня ведення бойових дій, зокрема завдяки інноваціям у техніці та міжнародному співробітництву.
Важливо Корабли-бродяги: почему Черноморский флот РФ держится подальше от Крыма, — ПлетенчукНагадаємо, 15 грудня стало відомо, що в Чорному морі біля Керченської протоки тонуть два танкери РФ "Волгонефть-212" і "Волгонефть-239". А 17 грудня ще один російський танкер, який перевозив нафтопродукти, подав сигнал лиха про наявність проблем біля порту Кавказ неподалік Керченської протоки.