Яке церковне свято в Україні відзначають 19 грудня та які особливості воно має для українців. У цьому матеріалі ви дізнаєтеся про особливі традиції, історію походження та звичаї, яких варто дотримуватися цього дня.
Главред зібрав корисну інформацію про те, що дозволено і категорично заборонено робити у день святого мученика Боніфатія.
Яке сьогодні свято
19 грудня відзначають такі свята:
Яке сьогодні свято церковне
За новим церковним календарем, 19 грудня в Україні відзначають день святого мученика Боніфатія.
Відомо, що Боніфатій - це ранньохристиянський святий, шанований у православній і католицькій церквах. Його життя пов’язане з жертовною любов’ю, покаянням і мучеництвом за віру в Христа. Відомо, що він був слугою та управителем маєтку багатої жінки Аглаїди, яка мешкала в Римі. Між ними існували не тільки ділові, але й особисті стосунки. У молодості Боніфатій вів гріховне життя, зловживав вином і не уникав розпусти.
Аглаїда, усвідомивши свою гріховність, захотіла покаятися і зміцнити свою віру. Вона послала Боніфатія на Схід, щоб привезти мощі християнських мучеників, які були тоді особливо шановані. Боніфатій вирушив у Малу Азію, де в той час відбувалися гоніння на християн. Там він став свідком жорстоких катувань християн, однак вражений їхньою мужністю, відкрито визнав себе християнином. За це його схопили, піддали жорстоким тортурам і стратили через обезголовлення.
Реформа церковного календаря в Україні
Реформа церковного календаря в Україні — процес впровадження нового стилю, тобто григоріанського або новоюліанського календарів, замість старого стилю (юліанського календаря) українськими церквами. З початком російсько-української війни та після того, коли 16 листопада 2017 року Різдво Христове 25 грудня за григоріанським календарем стало державним вихідним в Україні, питання щодо переходу українських релігійних організацій на григоріанський/новоюліанський календар активізується щороку з наближенням Різдва Христового.
Питання календарної реформи гостро постало після початку повномасштабного російського вторгнення в Україні 2022 року, адже, як стверджують деякі публіцисти та церковники, через використання старого стилю разом з Російською православною церквою Україна перебуває у сфері "російського світу". Як і предстоятель ПЦУ митрополит Епіфаній, так і предстоятель УГКЦ верховний архиєпископ Святослав,висловили підтримку щодо проведення календарної реформи в Україні, пише Вікіпедія.
День Ангела 19 грудня
19 грудня свої іменини відзначає володар такого імені як Григорій, Ілля, Тимофій.
Що не можна робити 19 грудня
Більше цікавих новин: