Навіть новітні гаджети з надзвичайно містким акумулятором як Samsung Galaxy Note 10, в якого енергозапаси батарейки становлять 5000 мАг, можуть сідати за лічені години.
Постійна зарядка кілька разів на день – однозначно не вихід із положення. Найпоширеніші причини швидкого розряджання смартфона назвали фахівці.
Знос батареї
Старий акумулятор – головна причина швидкої втрати енергії. Під час заряджання він нагрівається через збільшення внутрішнього опору. Під час візуального огляду батареї можна побачити набухання, корозію, деформацію, а також різні плями на поверхні. Будь-яка з цих ознак є приводом її замінити.
Точні дані можна отримати, набравши на смартфоні з ОС Андроїд комбінацію: *#*#4636#*#* і далі пункт "Інформація про батарею". Тут буде описано рівень заряду, стан, температура та інші дані. Власники айфонів з iOS, починаючи з версії 11.3, можуть переглянути стан батареї прямо у налаштуваннях.
Використання на холоді або в спеку
Сучасні батареї хоч і мають великі енергозапаси, проте чутливі як до морозів, так і до спеки. Температурні межі роботи гаджета можна дізнатися за його параметрами. Щоб батарея смартфона не розрядилася в потрібний момент, краще їх не перевищувати. Підігріти телефон у холод допоможе чохол, який із двох боків закриває пристрій.
Дуже яскравий екран
Яскравий дисплей із соковитими відтінками та показниками до 100% з’їдатиме енергоємність батареї. Виправити цей недолік можна в налаштуваннях яскравості монітора і повзунком зменшити її до зручної роботи з девайсом. Вважається, що близько 50-60% цілком достатньо.
Ресурсомісткі функції
Якщо апарат працює за програмою "все включено", не дивно, що заряд батареї зникає за лічені години. Wi-Fi, Bluetooth, NFC – робота цього потребує витрати енергії. Тому непотрібні зараз функції краще вимикати в налаштуваннях гаджета.
Нестабільний стільниковий зв’язок/GPS
Телефон розряджається на очах, коли намагається знайти постійно слизький зв’язок (якщо є перебої зі з’єднанням). На думку фахівців, датчик GPS — один з "ненажерливих". У незнайомій місцевості він потрібен, але вдома чи на роботі наврядчи варто його активувати.
Мобільні віруси
Якщо ігнорувати попередження системи безпеки браузера, відвідувати підозрілі сайти, завантажувати проги з ненадійних джерел, зараження вірусами не уникнути. Шкідливе програмне забезпечення може використовувати заряд акумулятора набагато швидше, ніж звичайні утиліти.