Власник будинку помітив, що з землі щось стирчить. Підійшовши, він почав збирати в руках чиїсь зуби, і тоді зрозумів, що потрібно викликати експертів.
У США розкопали доісторичну знахідку. Йдеться про рештки мастодонта — ссавця, чий вий вимер приблизно 13 тисяч років тому. Деталями 17 грудня поділилась пресслужба Музею штату Нью-Йорк.
Відкриття сталося в окрузі Оріндж, і повна щелепа мастодонта стала першою подібною знахідкою в штабі за останні понад 11 років. Скам’янілість стирчала з землі, і це привабило власника будинку поблизу Скотчтауна. Обстеживши свій задній двір, він виявив два зуби, приховані листям. Ще два зуби він знайшов "лише в дюймах під землею".
Щелепу разом з додатковими фрагментами кістки вилучили дослідники. Скам’янілості проаналізують, щоб визначити їхній вік та середовище існування власника за життя. Результати будуть відомі вже у наступному році.
Однак у музеї розповіли, що під час розкопок були знайдені повна, добре збережена щелепа дорослого мастодонта, а також шматок кістки пальця ноги та фрагмент ребра.
"Ця значна знахідка покращить наше розуміння мешканців регіону льодовикового періоду та висвітлить велику кількість доісторичних чудес, які ще належить відкрити", — підкреслила пресслужба.
На сьогодні по штату знайшли понад 150 скам’янілостей мастодонтів, і приблизно третину з них — в окрузі Оріндж. Представник музею доктор Роберт Феранец підкреслив, що скам’янілості дозволяють не лише реконструювати стародавні екосистеми, але й розуміти краще сучасний світ навколо.
"Коли я знайшов зуби й оглянув їх у своїх руках, я зрозумів, що це щось особливе, і вирішив викликати експертів. Я дуже радий, що наша власність стала такою важливою знахідкою для наукової спільноти", — поділився власник будинку.
Доктор Корі Гарріс повідомив, що науковці планують дослідити найближчі території, щоб перевірити, чи не збереглися ще якісь кістки.
Нагадаємо, під "нудною" будівлею у Лондоні ховаються руїни давньоримської вілли. Вони збереглися ще з часів до нашої ери.
У ЗМІ повідомили, що нове дослідження представило білок у новому світлі. Вчені з’ясували, що гризуни, відомі своєю любов’ю до горішків, еволюціонують й змінюють раціон.