З початку весни чоловіки активніше цікавляться вакансіями у школах. Як розповідає Людмила Краміна, директорка школи в Чернівцях, більшість дзвінків щодо роботи стосуються посади асистента вчителя.
Це пов'язано з тим, що ця вакансія дозволяє отримати відстрочку від мобілізації. Проте, не всіх охочих беруть, директорка наголошує, що люди без педагогічної освіти або вмінь працювати з дітьми не можуть бути допущені до роботи, пише LIGA.net.
Зміна гендерного балансу
Педагогічна професія в Україні традиційно вважається "жіночою". Середня зарплата вчителя становить близько 12 000 грн, чого часто недостатньо для утримання сім'ї, тому чоловіки раніше рідко обирали цю сферу. Проте війна внесла свої корективи, за останній рік у деяких регіонах кількість чоловіків у школах зросла. Наприклад, у Вінницькій області їх стало на 11% більше.
Дефіцит педагогів
Загалом, за два роки війни кількість вчителів в Україні скоротилася на 12% — це майже 40 000 осіб. Якщо ця тенденція триватиме, то до 2030 року дефіцит педагогів може перевищити 366 000 осіб.
Чому це відбувається
Закон про мобілізацію, ухвалений 18 травня, дозволяє отримати відстрочку тим, хто працює у сфері освіти. Це викликало хвилю зацікавлення серед чоловіків. Водночас така ситуація не вирішує проблему гендерного дисбалансу та загального скорочення числа педагогів.
Варто пам'ятати
Співробітники ТЦК лише виконують свою роботу. Якби росія не розв’язала війну, мобілізація не була б потрібна. Україна захищається, а головний ворог — це росія та росіяни, які зруйнували наші домівки. Без мобілізації ми ризикуємо втратити свою свободу, і кожен обирає, на якому боці історії бути. ЗСУ щодня ризикують життям, щоб захистити мирне населення, тому важливо підтримувати армію та допомагати.
Раніше ми повідомляли, у ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль".
Українці можуть служити неподалік від дому: як скористатися привілеєм - детальніше на Знай.ua.