RSF закликали Apple прибрати функцію генеративного штучного інтелекту після поширення фейкових новин, приписаних BBC
RSF закликали Apple прибрати функцію генеративного штучного інтелекту після поширення фейкових новин, приписаних BBC

RSF закликали Apple прибрати функцію генеративного штучного інтелекту після поширення фейкових новин, приписаних BBC

«Репортери без кордонів» вважають, що цей інцидент свідчить про те, що сервіс Apple Intelligence «не здатний виробляти надійну інформацію в послідовний та надійний спосіб».

Міжнародна організація «Репортери без кордонів» (RSF) закликала компанію Apple видалити свою нову функцію генеративного штучного інтелекту Apple Intelligence після того, як вона поширила фейкові новини та помилково приписала їх виданню BBC.

Сервіс Apple Intelligence створює згруповані повідомлення з кількох інформаційних сайтів за допомогою штучного інтелекту. Він був запущеній у Великій Британії 11 грудня, однак вже за менш ніж 48 годин, як пише RSF, Apple продемонструвала, що її новий генеративний інструмент штучного інтелекту «не здатний виробляти надійну інформацію в послідовний та надійний спосіб».

13 грудня BBC подала скаргу до Apple через фейкові новини, створені штучним інтелектом. Одне з таких повідомлень стверджувало, що на сайті BBC News нібито була опублікована стаття, в якій зазначалося, ніби Луїджі Манджоне, заарештований у США за вбивство керівника медичної компанії у Нью-Йорку, наклав на себе руки.

«ШІ — це машини ймовірностей, і факти не можуть бути визначені кидком кубика. RSF закликає Apple діяти відповідально, видаливши цю функцію. Автоматизоване виробництво неправдивої інформації, яка приписується ЗМІ, є ударом по довірі до ЗМІ та загрозою праву громадськості на достовірну інформацію про поточні події.

Європейський закон про штучний інтелект — незважаючи на те, що він є передовим у світі законодавством у цій сфері — не класифікував штучний інтелект, що генерує інформацію, як системи високого ризику, залишаючи критичний правовий вакуум. Цю прогалину необхідно негайно заповнити», — сказав керівник відділу технологій та журналістики RSF Вінсент Бертьє.

Нагадаємо, у червні «Репортери без кордонів» оприлюднили сім рекомендацій щодо штучного інтелекту в інформаційному просторі, закликаючи Європарламент та інші інституції прийняти їх. Рекомендації поділяються на три ключові виміри: посилене регулювання, більш амбітна політика державної підтримки та справжнє інституційне управління в цій сфері.

Фото: RSF

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Apple
Джерело матеріала
loader