Про це повідомляє The Moscow Times із посиланням на держсекретаря Ради безпеки Білорусі Олександра Вольфовича, передає Укрінформ.
«У кожного «президента» - своя «червона кнопка», свій портфель і своя ядерна валізка», — сказав Вольфович.
За його словами, ядерна зброя, розміщена на території Білорусі, може бути використана виключно з дозволу Лукашенка, а озброєння, яке розміщене в Росії, відповідно залишається під контролем Путіна.
Угоди про розміщення тактичної ядерної зброї на території Білорусі було досягнуто між Москвою та Мінськом у березні 2024 року. Перші ядерні заряди прибули до Білорусі у червні. При цьому Лукашенко в серпні заявив, що країна не застосовуватиме ядерної зброї, якщо не відбудеться порушення кордонів «Союзної держави».
5 грудня Володимир Путін доручив ухвалити пропозицію МЗС Росії про підписання угоди з Білоруссю щодо гарантій безпеки в межах «Союзної держави». У документі враховано положення оновленої ядерної доктрини, затвердженої 19 листопада. Вона передбачає, що Росія може застосувати ядерну зброю у разі нападу на Білорусь як на учасника Союзної держави.
Моніторинговий портал Motolko.help повідомив, що 6 грудня борт Путіна Іл-96-300ПУ (RA-96025) здійснив посадку в аеропорту «Мінськ». Літак супроводжували 2 винищувачі. До Мінська також прибули інші високопосадовці країни-агресорки. Метою візиту заявлено участь у Вищій державній раді «Союзної держави Білорусі та Росії» та окрема зустріч одного з них із Лукашенком.
Як повідомляв Укрінформ, 19 листопада Путін підписав указ «Про затвердження Основ державної політики Російської Федерації в галузі ядерного стримування». Оновлена доктрина передбачає, що підставою для ядерного удару може стати «агресія проти РФ та її союзників з боку будь-якої неядерної держави за підтримки ядерної держави», а також масована повітряна атака неядерними засобами, зокрема безпілотниками.