У Південній Кореї лідер керівної партії виступив за відсторонення президента Юна від влади
У Південній Кореї лідер керівної партії виступив за відсторонення президента Юна від влади

У Південній Кореї лідер керівної партії виступив за відсторонення президента Юна від влади

У Південній Кореї лідер керівної партії виступив за відсторонення президента Юна від влади

Юн також належить до керівної партії країни.

Лідер керівної партії Південної Кореї “Сила народу” Хан Дон Хун заявив, що президент країни Юн Сок Йоль має бути відсторонений від влади після ситуації із запровадженням воєнного стану, повідомляє Reuters.

Раніше Хан також заявляв, що існує “високий ризик повторення екстремальних дій, таких як воєнний стан”, поки Юн залишається при владі, що наражає країну на “велику небезпеку”.

У четвер, 6 грудня, керівна партія оголосила, що виступає проти імпічменту, але Хан припустив, що її позиція може змінитися на тлі “достовірних доказів” намірів Юна заарештувати низку політичних лідерів.

“Я вважаю, що негайне усунення президента Юн Сок Йоля від виконання обов'язків необхідне для захисту Республіки Корея та її народу, на тлі нових фактів”, - сказав Хан.

Він, однак, не закликав до імпічменту і не відповів журналістам на прохання про роз'яснення. Тим часом деякі члени партії закликали Юна піти у відставку до голосування про імпічмент.

Юн шокував країну і власну партію “Сила народу”, коли ввечері у вівторок, 3 грудня, оголосив про запровадження воєнного стану, посилаючись на необхідність захисту країни від ядерної Північної Кореї і антидержавних сил, а також для захисту вільного конституційного ладу, хоча й не назвав жодних конкретних загроз. Він скасував воєнний стан приблизно через шість годин після запровадження, оскільки парламент, включаючи деяких членів партії президента, проголосував проти указу.

Опозиційні сили подали пропозицію про імпічмент Юна, голосування в парламенті заплановане на суботу, 7 грудня. Міністр оборони країни подав у відставку.

Згодом з'явилися повідомлення про те, що може бути ще одна спроба запровадження воєнного стану. Виконуючий обов'язки глави Міноборони Кім Сон Хо заявив, що повідомлення про можливу нову спробу запровадження воєнного стану не відповідають дійсності.

Для схвалення законопроєкту про імпічмент необхідна підтримка двох третин парламенту, який складається з 300 депутатів. Партія Юна налічує 108 законодавців, тож вісім з них мають стати на бік опозиції, щоб законопроєкт пройшов.

Якщо парламент проголосує за імпічмент, президент відсторонюється від своїх повноважень до розгляду справи у Конституційному суді. Прем'єр-міністр повинен виконувати обов'язки лідера країни.

Сам Юн не з'являвся на публіці з моменту скасування воєнного стану і не був присутній на засіданні своєї партії у п'ятницю, 6 грудня. Поліція країни розпочала розслідування проти президента і колишнього міністра оборони Кім Йон Хена.

Джерело матеріала
loader
loader