Про це на пресконференції в Оттаві заявив міністр громадської безпеки Домінік Леблан, повідомляє кореспондент Укрінформу.
За словами міністра, перелік забороненої вогнепальної зброї, яку держава викуповуватиме у власників, тепер включає близько 1900 моделей.
“У межах цього процесу уряд Канади пообіцяв українській владі розглянути можливість безоплатної передачі деяких моделей на підтримку боротьби за демократію в Україні”, - сказав Леблан.
Скільки саме одиниць озброєння могла б отримати Україна, в уряді поки не визначили.
“Міністерство оборони Канади почне працювати із канадськими компаніями, які мають необхідне Україні озброєння, що підпадає під програму викупу, аби вилучити цю зброю з Канади й передати українцям”, - зауважив міністр оборони Білл Блер.
За його словами, уряд Канади у жовтні погодив із Україною перелік зброї, що може бути придатною для використання у бойових умовах. “Будь-яка допомога, яку ми здатні надати українцям, наближає їхню перемогу та варта витраченого нами колективно часу й зусиль”, - зауважив міністр оборони.
Канада вперше оголосила про вилучення у населення певних типів вогнепальної зброї у 2020 році, а сьогодні додала до переліку забороненого, але раніше доступного для купівлі озброєння, ще 324 моделі.
Як повідомлялося, після початку повномасштабного російського вторгнення, Канада надала Україні допомогу на близько 14,5 млрд дол. США, з яких близько 3,5 млрд дол. - військова підтримка.