Україна запровадила санкції проти власника грузинської телекомпанії «Імеді» Іраклія Рухадзе. Про це йдеться в указі президента №816/2024.
Зранку 5 грудня президент Володимир Зеленський підписав указ, що запроваджує в дію рішення Ради національної безпеки та оборони про санкції проти проросійської влади Грузії.
Загалом у списку є 19 імен. Серед них фігурує власник телекомпанії «Імеді» Іраклій Рухадзе.
До санкційного списку потрапили олігарх та лідер керівної партії «Грузинська мрія» Бідзіна Іванішвілі; прем’єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе; голова комісії з комунікацій Каха Бекаурі.
Крім того, є в списку голова Служби держбезпеки Грігол Лілуашвілі; голова МВС Вахтанг Гомелаурі; віцепрем’єрка Тея Цулукіані; міністр регіонального розвитку та інфраструктури Іраклій Карселадзе; заступника міністра оборони Георгі Хаїндрава; голова Апеляційного суду Міхеїл Чінчаладзе; ексгенпрокурор Отар Парцхаладзе та низка інших.
Санкції діятимуть впродовж 10 років. Вони передбачають блокування активів, обмеження торговельних операцій, закупівель, перевезень, заборону участі у приватизації, передання технологій, прав інтелектуальної власності, припинення культурних обмінів, наукового співробітництва, освітніх та спортивних контактів, заборону в'їзду на територію України тощо.
Як повідомляв «ДМ», ще в травні декілька працівників грузинської провладної телекомпанії «Імеді» подали у відставку на знак протесту проти «свавілля влади» на тлі ухвалення закону про «іноагентів».
«Эхо Кавказа» пише, що ще перед другим туром президентських виборів у Грузії 2018 року керівництво «Імеді» заявило, що не допустить «реваншу» опозиційного «Єдиного національного руху», заснованого Міхеїлом Саакашвілі. З того часу у своїх новинних та аналітичних програмах канал не критикує владу та називає опозицію «радикалами».
З того часу у Грузії тривають протести. Силовики вже кілька разів пробували розігнати протестувальників, застосовуючи силу до журналістів та мітингарів. Силовики застосовували сльозогінний газ і водомет, у відповідь протестувальники захищалися піротехнікою. За даними грузинських видань, від дій поліції на акції постраждали близько 15 медійників.
Міністерство закордонних справ України засудило надмірне застосування сили до проєвропейських протестувальників у Грузії та дорікнуло грузинській владі за спроби залякати громадян «українським сценарієм».
Фото: Іраклій Рухадзе / «Ліберті Банк»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.