Британія збільшила виробництво вітрової енергії, проте її енергосистема не встигає за темпами зростання потужності, що призводить до перевантажень.
Великій Британії доводиться відключати вітряні турбіни через проблеми з надлишковим виробництвом відновлюваної енергії, у зв'язку з чим з'явилися пропозиції використовувати ці надлишки для майнінгу криптовалют. Про це пише портал Bitcoinist.
Так, ситуацію з відключенням турбін у Британії прокоментував гендиректор і голова ради директорів компанії Marathon Digital Фред Тіль. Відомий майнер висловив думку, що майнінг біткоїнів може допомогти країні впоратися з перевантаженням мережі через надлишок енергії. Він також припустив, що майнінг може зробити зелену енергетику економічно вигіднішою.
"Оператори мереж і власники відновлюваних активів повинні розуміти, що додавання великих диспетчерських навантажень, як-от майнінг біткоїнів за лічильником на об'єктах відновлюваної енергетики, є єдиним способом усунення перевантаження мережі та втрат енергії", — заявив Фред Тіль.
Ідею також підтримав Метью Сігел з компанії з управління інвестиціями VanEck, написавши в соціальній мережі X, що надлишкову енергію від вітряних електростанцій можна спрямувати на майнінг біткоїнів.
"Велика Британія могла б добувати біткоїн за допомогою надлишкової енергії вітру, але замість цього вона платить операторам вітряних електростанцій мільярд фунтів на рік за те, що вони вимикають турбіни", — зазначив Метью Сігел.
Повідомляється, багато компаній у різних країнах вивчають можливість використання майнінгу для врегулювання проблеми надлишкової енергії, проте більшість британських постачальників енергії поки що не розглядають це рішення.
Зі свого боку регіон Берн у Швейцарії вже схвалив рекомендацію щодо оцінки видобутку біткоїнів з метою стабілізації енергосистеми завдяки використанню надлишкової відновлюваної енергії. Наразі швейцарський уряд оцінює інтеграцію майнінгу біткоїнів у свою енергетичну стратегію.
Як зазначають у виданні, за останні кілька років Британія наростила свої потужності з виробництва вітрової енергії. За останні п'ять років потужність її офшорних вітрогенераторів зросла на 50%. Однак її мережева потужність не встигає за темпами зростання потужності вітроенергетики, що призводить до проблем із перевантаженнями.