Артур Хейс, колишній очільник криптовалютної біржі BitMEX та відомий підприємець, опублікував нове есе під назвою «Зцілення» (The Cure), де розкрив ключові проблеми «венчурних» монет та запропонував своє бачення відродження Initial Coin Offering (ICO) як способу повернення справжньої децентралізації та надприбутків для роздрібних інвесторів.
Бізнесмен пропонує повернення до ICO для розвитку криптовалютних проєктів, оскільки сучасні стартапи зосереджені на вимогах централізованих бірж (CEX) та венчурних фондів, що загрожує принципам децентралізації.
На противагу, ICO (Initial Coin Offering)Cпосіб залучення капіталу для нових криптовалютних проєктів. Засновники випускають нові токени або монети, які можна придбати до офіційного запуску продукту. Інвестори купують ці токени, сподіваючись, що їх вартість зросте, коли проєкт розвиватиметься. ICO дозволяють обійти традиційні механізми залучення капіталу, надаючи можливість інвестувати безпосередньо через блокчейн-технології. дає змогу дрібним інвесторам брати участь у розвитку інновацій на ранніх етапах. Така модель не потребує посередників і не залежить від платформ і капіталів великих фондів.
Про мемкоїни та венчурні токени
Хейс виділив три ключові фактори, що сприяли успіху криптовалют: урядова корупція, магічна технологія блокчейну і жадібність, які дозволила багатьом користувачам стати дуже-дуже багатими. Але більше дрібні інвестори не можуть розраховувати на такі прибутки, як раніше.
Підприємець акцентував на тому, що сучасний криптовалютний ринок трансформувався у систему, подібну до традиційних IPO (Initial Public Offering)Процес, через який приватна компанія випускає свої акції для продажу на публічному ринку вперше. Це дає можливість залучити капітал від інвесторів для розширення компанії або інших цілей. Під час IPO компанія стає публічною, і її акції стають доступними для торгів на фондових біржах.. Так звані венчурні монети не показали великого зростання з останнього бичачого ринку (2023 рік). Отримання надприбутків зараз можливе виключно через мемкоїни, які при ранньому вході дають шанс піднятися на один-два щаблі на сходах багатства. Але кожен учасник усвідомлює, що мемекоїн, який він купує, не мають прикладної цінності, не генерують жодних грошових потоків, а отже, за своєю суттю нічого не варті.
«Вони повністю згодні втратити всі свої гроші в гонитві за фінансовими мріями. Найголовніше, що немає ніяких регуляторів, які кажуть їм, що вони можуть або не можуть купувати. І немає тіньових пулів капіталу, які чекають, щоб скинути нещодавно розблоковану пропозицію, якщо ціна підніметься занадто високо», — написав Хейс.
Венчурні інвестори заробляють гроші, передаючи гарячу картоплю неліквідних SAFT (продаж майбутніх угод на токени) від фонду до фонду і на кожному кроці збільшують їх вартість. Коли криптопроєкту потрапляє на біржу для первинного лістингу, його FDV (Fully Diluted Valuation) часто перевищує $1 млрд. Щоб отримати 10 000-кратну прибутковість, FDV повинна вирости до нереально величезного числа.
Якщо мемкоїни це лотерея, а венчурні токени ніколи не принесуть суперприбутки, то Хейс бачить цю перспективу в ICO.
Особливості нового циклу ICO
ICO повертаються, оскільки індустрія повертається до децентралізованих моделей, де команди можуть безпосередньо збирати кошти від спільноти без посередників, таких як венчурні компанії або CEX. Нові проєкти, такі як Alkanes, пропонують інноваційні смартконтракти на Bitcoin. ICO пропонують інвесторам високий ризик і потенційно величезні прибутки, що схоже на ранні дні Ethereum. Спільнота готова знову зануритися в це спекулятивне середовище.
У той час як більшість токенів ICO, тобто 99,99%, перетворяться на нулі після одного циклу, кілька команд можуть створити перспективні проєкти. А перші інвестори в ці ICO мають реальний шанс отримати 1000-кратний, а то й 10 000-кратний прибуток.
Це нагадує те, що було раніше: Етер за ціною $0,33 на попередньому продажі зараз коштував би в 9 000 разів більше. Однак сучасний процес формування криптокапіталу робить майже неможливим отримання таких прибутків.
Нові можливості
Хейс пропонує повернутися до моделі ICO, яка має наступні переваги:
- Тепер створення токена займає хвилини завдяки таким фреймворкам, як Pump.fun, тому команда зможе зібрати кошти через ICO і викотити токени протягом днів. Щойно отриманими токенами одразу можна торгувати на платформах на кшталт Uniswap та Raydium.
-
Інтерфейс/UX. Криптоспільнота вже досить добре знайома з використанням некастодіальних браузерних гаманців, таких як Metamask та Phantom. Це значно полегшить процес отримання коштів під час ICO.
- У 2017 році не було дивиною, що популярне ICO робило мережу Ethereum непрацездатною, а комісії — космічними. Зараз ситуація інша. З огляду на неймовірно низьку вартість транзакцій в Aptos ($0.0016), у мережі є можливість стати бажаним ланцюжком для запуску ICO.
На думку Хейса, попри величезні ризики, ICO залишається єдиним реальним шансом для інвесторів отримати надприбутки 10000х.