Ультраправий кандидат у президенти Румунії у разі перемоги пообіцяв припинити допомогу Україні
Ультраправий кандидат у президенти Румунії у разі перемоги пообіцяв припинити допомогу Україні

Ультраправий кандидат у президенти Румунії у разі перемоги пообіцяв припинити допомогу Україні

Ультраправий кандидат у президенти Румунії у разі перемоги пообіцяв припинити допомогу Україні

Для кандидата у президенти Румунії Іон Антонеску, союзник Гітлера, є національним героєм.

Ультраправий Джорджеску обіцяє в разі свого обрання заборонити експорт українського зерна через румунський чорноморський порт і припинити військову допомогу Україні.

Про це ультраправий кандидат Келін Джорджеску сказав в інтерв'ю Reuters у середу, 4 грудня. Крім того, він заявив про пріоритет національних інтересів і поставив під сумнів ефективність фінансування з боку ЄС. Він також сказав, що Бухарест не зобов'язаний дотримуватися зобов'язань НАТО щодо витрат на оборону.

Якщо він переможе на недільних виборах проєвропейського центриста Олену Ласконі в другому турі виборів, Румунія може опинитися в ізоляції в НАТО і ЄС, а її ключова підтримка України в рамках НАТО проти вторгнення Росії в 2022 році може впасти.

Відтоді як Росія напала на Україну, Румунія допомогла експортувати мільйони тонн українського зерна через свій чорноморський порт Констанца, навчила українських льотчиків-винищувачів і передала Києву батарею ППО Patriot.

За словами Джорджеску, у разі його перемоги все це припиниться.

«Як я можу погодитися на це? Це неможливо. Румунія і румунський народ понад усе». «Неможливо уявити собі, щоб поруч із нами, у центрі Європи, тривала війна, тому пріоритетом, безумовно, буде те, що ця війна в Україні має бути негайно зупинена».

Румунія, член Європейського союзу і НАТО, має 650-кілометровий спільний кордон з Україною і розміщує в себе американську систему протиракетної оборони і постійну бойову групу НАТО, які, за словами Джорджеску, не входять до числа його пріоритетів.

Відповідаючи на запитання, чи підтримує він невиконане зобов'язання НАТО, згідно з яким кожна країна-член має витрачати на оборону 2 % ВВП на рік, чого дотримується обраний президент США Дональд Трамп, яким Джорджеску захоплюється, він сказав: «Це ультравторостепенно, мене це навіть не цікавить».

«Турбота румунського народу - бути щасливим. Вони не можуть бути щасливими, витрачаючи гроші на інші речі. Якщо НАТО обороняється, то вона повинна залишатися оборонною. Я вірю в одне - у Румунії немає ні перед ким зобов'язань».

Раніше уряд Румунії, очолюваний соціал-демократами, пообіцяв збільшити витрати на оборону до 2,5% від економічного виробництва.

Джорджеску також заявив, що призначить прем'єр-міністра з парламентської більшості, що утворилася внаслідок парламентських виборів 1 грудня. Він також заявив, що румунським компаніям має належати більшість у будь-яких підприємствах з іноземними інвесторами. «Ухвалення рішень має залишатися в Румунії, а не в іноземців. За законом будь-який румунський підприємець матиме 51% у будь-якій угоді».

Джорджеску критикував минулу приватизацію державних активів, особливо в енергетичному секторі. Відповідаючи на запитання, як він ставиться до проєкту з видобутку газу на шельфі Чорного моря, яким спільно володіють австрійська OMV Petrom і державний виробник газу Romgaz, який розглядають як одну з ключових альтернатив збереженим російським поставкам у Європу, Георгеску сказав: «Я вважаю за краще не бачити цього, але з 9 грудня побачу».

В окремих виступах у середу він також поставив під сумнів ефективність фондів ЄС, які сприяли економічному зростанню і розвитку інфраструктури в Румунії, колишній комуністичній країні й одному з найбідніших членів ЄС.

«Чи допомогли нам європейські фонди? Хіба ми залежимо від європейських фондів? Ця країна не може виробляти? Хіба у нас немає інших інвесторів? Гроші є скрізь у цьому світі, дозвольте мені сказати вам», - сказав Джорджеску, “забувши” про те, що десятиліття тому, хоч “гроші скрізь були”, країна ніяк не могла вибратися з бідності.

Вибір історичних зразків для наслідування для Джорджеску є підставою для занепокоєння Заходу.

Революцію 1989 року, що покінчила з десятиліттям комуністичного правління, він називає державним переворотом, який Захід використовував для викрадення ресурсів Румунії, і стверджує, що країна зараз поневолена Заходом.

У 2022 році проти нього було порушено справу за те, що він назвав національними героями Іона Антонеску, фактичного лідера Румунії під час Другої світової війни, якого було засуджено до смертної кари за участь у Холокості в Румунії, і Корнеліу Зеля Кодряну, довоєнного лідера «Залізної гвардії» - одного з найжорстокіших антисемітських рухів Європи.

Джорджеску також підтримує низку теорій змови і не приховує своїх релігійних переконань, підігруючи православному електорату країни. У 2020 році він опублікував відео, на якому купається в холодній воді, заявивши, що це найкраща вакцина від коронавірусу. У подкасті 2024 року він заявляв, що Covid не існує, що ніхто ніколи не бачив вірусу, і що «єдина справжня наука - це Ісус Христос».

Джерело матеріала
loader
loader