Проєкт спрямований на покращення спроможностей армії у завдаванні високоточних ударів на великих відстанях.
Армія США працює над створенням нової версії ракети Precision Strike Missile (PrSM), яка зможе уражати цілі на відстані понад 1000 кілометрів.
Про це повідомляє Interesting Engineering.
Характеристики ракети
Нова ракета призначена для запуску з автономних систем і матиме більші розміри порівняно з наявними боєприпасами, наприклад, системою M270, довжина яких становить близько 4 метрів.
Генерал-майор Вінстон Брук, керівник Армійського центру передового вогню, презентував деталі проєкту. Бригадний генерал Рорі Крукс пояснив, що завдяки використанню автономного шасі можна розробити платформу для більших ракет з надвеликою дальністю ураження.
Попри те, що фінансування досліджень уже доступне, термінів початку офіційної розробки та запуску конкурсів на створення ракети поки не визначено. Проєкт спрямований на покращення можливостей армії у завдаванні високоточних ударів на великих відстанях.
Модифікації PrSM, які вже існують
Поки п’ята версія лише на стадії концепції, армія США продовжує працювати над чотирма наявними модифікаціями PrSM, які мають замінити старі ракети ATACMS. Ці версії запускаються з мобільних платформ, таких як HIMARS і M270A2:
• Increment 1: розроблений компанією Lockheed Martin, має дальність щонайменше 500 км.
• Increment 2: оснащений багаторежимною головкою самонаведення для роботи по наземних і морських цілях.
• Increment 3: підвищує бойову ефективність завдяки вдосконаленому корисному навантаженню.
• Increment 4: спільна розробка Lockheed Martin, Raytheon Technologies і Northrop Grumman, здатна досягати дальності понад 1000 км.
Інтеграція цих інновацій демонструє новий підхід до тактичної зброї, де ключову роль відіграють високоточні удари та автономні системи. Такі розробки відкривають нові можливості у стратегічному плануванні бойових дій майбутнього.