Минулого місяця 6 тис. військовослужбовців добровільно повернулися до лав Збройних сил України після самовільного залишення військової частини
Про це повідомив начальник запобігання вчиненню, виявлення і припинення правопорушень – заступник начальника Головного управління ВСП ЗСУ полковник Олександр Гринчук на брифінгу, передає Укрінформ.
"Протягом останнього місяця 6 тисяч військовослужбовців добровільно повернулися у військові частини", - сказав він.
За словами Гринчука, загалом 40-60% військових добровільно повертаються у свої частини із СЗЧ. Однак він не назвав кількість військових, які залишили частини чи дезертирували, адже ця тема є чутливою.
Читайте також: Яка різниця між СЗЧ та дезертирством: пояснення військового адвоката Леонтьєва
У матеріалі зазначено: на брифінгу йшлося про механізм, який забезпечує повернення військових із СЗЧ. Так, військовослужбовців після повернення розподілять у батальйони резерву армійських корпусів оперативного резерву, після чого – у визначені військові частини (окрім тієї, яку вони самовільно залишили).
Підкреслюється, що за результатами військові із СЗЧ мають свої причини не повертатися в попередні підрозділи.
- З початку 2022 року до вересня 2024-го Офіс генерального прокурора зареєстрував майже 60 тис. кримінальних проваджень за фактом самовільного залишення частини (СЗЧ) і близько 30 тис. щодо дезертирства.
- 21 листопада Рада в цілому ухвалила законопроєкт №12095 про добровільне повернення на службу для тих, хто вперше самовільно залишив військові частини або дезертував.
- 28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон про добровільне повернення на службу тих, хто вперше здійснив СЗЧ або дезертував.
- Військовослужбовці, які до 1 січня 2025 року повернуться до своїх частин після самовільного залишення служби, будуть поновленіз усіма соціальними гарантіями.