Основне:
У застосунку "Резерв+" планують запровадити функцію відстеження паперової повістки, що дасть змогу відслідковувати всі етапи надсилання паперової повістки, розповіла заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.
"Ми бачимо багато запитів від наших бізнесів, компаній, найманих працівників, узагалі від користувачів, що було б добре, якби в "Резерв+" можна було б відслідковувати всі етапи надсилання паперової повістки - деталі, статус документа тощо. Буває таке, що повістка приходить поштою, і людина не в курсі, можливо, вона в іншому місті, у відрядженні, у відпустці, і тому можна отримати штраф", - наголосила вона в ефірі інформаційного телемарафону.
Як уточнила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації, технічно реалізувати такий трекінг не складно, а на сьогодні вже опрацьовується нормативна частина майбутньої опції.
"Ми зараз опрацьовуємо нормативну частину, оцінюємо всі плюси і мінуси, всі можливі вузькі місця. І якщо ця ідея буде підтримана урядом, якщо ми ухвалимо відповідне законодавство, то технологічно ми це зможемо розробити досить швидко", - додала Черногоренко.
Раніше адвокат пояснив, який вигляд мають повістки таякі наслідки за неявку до військкомату. Повістки формуються, підписуються кваліфікованим електронним підписом.
Нагадаємо, адвокат Роман Симутін розповів про нові проблеми чоловіків в Україні - вони отримують повідомлення про те, що в них виявлено порушення військового обліку і є вимога з'явитися в ТЦК.
Як повідомляв Главред, адвокат пояснювала, як онлайн перевірити, чи перебуває військовозобов'язаний у розшуку.Таку інформацію можна знайти на сайті Міністерства внутрішніх справ.
Читайте також:
Що таке "Резерв+"?
"Резерв+" – це застосунок для українських військовозобов'язаних, призовників і резервістів, з допомогою якого, зокрема, можна дистанційно уточнити облікові дані у територіальному центрі комплектування (ТЦК).
У Міноборони зазначають, що скоро у "Резерв+" з’являться електронні направлення на ВЛК, а влітку з'явиться електронний військовий квиток. За словами речника Міністерства оборони України Дмитра Лазуткіна, повноцінна версія застосунку буде доступна влітку цього року.