У Британії фіксують зростання ворожої кіберактивності
У Британії фіксують зростання ворожої кіберактивності

У Британії фіксують зростання ворожої кіберактивності

Керівник Національного центру кібербезпеки (NCSC) Великої Британії Річард Горн заявив, що у країні фіксують зростання ворожої активності в кіберпросторі.

Про це повідомляє Reuters, передає Укрінформ. 

«Ворожа активність у кіберпросторі Великої Британії зросла в частоті, витонченості та інтенсивності. Зловмисники все частіше використовують нашу технологічну залежність проти нас, прагнучи завдати максимальних збитків і руйнувань», - йдеться в заяві Горна.

Зазначається, що команда з управління інцидентами в NCSC у 2024 році опрацювала 430 випадків  порівняно з 371 у попередньому році. З них – 347 інцидентів були пов'язані з певним рівнем витоку даних - навмисною, несанкціонованою, прихованою передачею даних з комп'ютера або іншого пристрою, а 20 інцидентів були пов'язані з програмами-вимагачами. 

Команда надіслала 542 індивідуальні повідомлення, поінформувавши організації про кіберінциденти, що вплинули на них, та надавши рекомендації щодо їхнього пом'якшення. Це більш ніж удвічі більше, ніж минулого року, коли було надіслано 258 повідомлень.

У NCSC переконані, що атаки з використанням програм-вимагачів становлять «найбільш безпосередню і руйнівну» загрозу для критично важливої інфраструктури, такої як енергетика, водопостачання, транспорт, охорона здоров'я та телекомунікації.

Крім того, наголошується, що хакери можуть використовувати штучний інтелект для створення більш досконалих кібератак.

«Ми вважаємо, що серйозність ризику, з яким стикається Велика Британія, значно недооцінюється. Немає місця для самозаспокоєння щодо серйозності державних загроз або обсягу загрози, яку становлять кіберзлочинці», - зауважив Горн.

Як повідомляв Укрінформ, у листопаді міністр Кабінету міністрів Британії Пет Макфадден заявив, що Росія та інші противники Великої Британії намагаються використовувати штучний інтелект для посилення кібератак на інфраструктуру країни.

Джерело матеріала
loader