Який критерій стане "червоною лінією" при скороченні кількості вишів в Україні
Який критерій стане "червоною лінією" при скороченні кількості вишів в Україні

Який критерій стане "червоною лінією" при скороченні кількості вишів в Україні

Якщо у вишах менш як третина абітурієнтів вступає "на бюджет", то для Міністерства освіти та науки України це буде "червоною лінією". Про це інформує 24 Канал з посиланням на заяву заступника очільника МОН Михайла Винницького в інтерв’ю ZN.UA.

Який чинник враховуватимуть у процесі укрупнення мережі ЗВО

Саме кількість студентів бюджетної форми навчання враховуватимуть при скороченні мережі університетів. Наприклад, у результатах вступної кампанії.

Найсильніші студенти навчаються державним коштом – отримують бюджетні місця або гранти за широким конкурсом, за результатами НМТ. Якщо в закладі вищої освіти менш як третина студентів при вступі отримала державну фінансову підтримку, це означає, що заклад не здатний привабити вступників із хорошими балами, а навпаки, цікавить тих, хто має низький бал. Для нас рівень менш як 30% вступників із державною підтримкою – це така червона лінія,
– заявив посадовець.

І додав: коли у ЗВО талановитих вступників меншість, а 70-80% – люди, які склали НМТ на низький бал, то це свідчить про проблеми. В Україні чимало як державних, так і приватних закладів вищої освіти перетнули цю межу.

Мрієте про вищу освіту за кордоном? Подбайте про спрощену процедуру вступу вже зараз. Дистанційна школа "Оптіма" пропонує отримати подвійний диплом, який допоможе продовжити навчання в будь-якій точці світу.

Винницький уточнив, що раніше приватні ЗВО аргументували низьке число "бюджетників" тим, що не хочуть зв'язуватися з державною бюрократією і відмовлялися від бюджетних місць. Однак вже цьогоріч запрацювала система грантів, відповідно до якої студенти з високими балами отримували кошти від держави й самі обирали виші.

І тепер остаточно стало зрозуміло, куди несуть кошти вступники з вищими балами. Часом привабливі для сильних вступників заклади, розташовані на прифронтових територіях, а менш привабливі – в Києві чи на Заході України,
– уточнив заступник очільника МОН.

І повідомив: коли зараз розглядатимуть питання модернізації мережі закладів освіти – кого до кого приєднувати в процесі укрупнення, – то серед інших критеріїв враховуватимуть відсоток контингенту, який отримує державну фінансову підтримку для здобуття вищої освіти. Бо що вищий цей відсоток, то привабливішим є заклад для здібного вступника.

  • Раніше ми інформували про те, як в Україні триватиме процес модернізації мережі вишів і скільки ЗВО залишать. Про це читайте за посиланням.
Джерело матеріала
loader