Про що йдеться у матеріалі Defense Express:
Під час візиту до Києва канцлера Німеччини Олафа Шольца на офіційних фото з’явився український дрон, схожий на Shahed-136. Про це йдеться в матеріалі Defense Express. Про це йдеться у матеріалі Defense Express.
Аналітики зазначають, що цей безпілотник має подібну аеродинамічну схему, виконану у формі літаючого крила з вертикальними стабілізаторами на кінцях.
"Водночас, це не аналог Shahed-136, бо це точно не далекобійний дрон. На це вказують хоча б його розміри, які стають зрозумілішими на фото з інших ракурсів", - йдеться у статті.
Крім того, габарити дрона орієнтовно складають 1,5 метра як у розмаху крил, так і в довжині, що суттєво менше за іранський Shahed-136, який має довжину 3,75 метра та розмах крил 2,5 метра.
Окрім цього, український дрон обладнаний електродвигуном, який забезпечує меншу дальність польоту в порівнянні з двигуном внутрішнього згоряння, встановленим на Shahed-136. Через це як дальність польоту, так і вага бойової частини українського дрона є значно меншими.
Водночас експерти зауважили, що призначення українського безпілотника відрізняється, і він розрахований на виконання інших завдань.
"І вочевидь це баражуючий боєприпас, який призначений для ураження цілей у ближньому тилу противника. На це вказують такі деталі, як антени та отвір у носовому обтічнику, який може бути камерою", - зазначають аналітики.
У Defense Express підкреслили, що йдеться про абсолютно іншу категорію озброєння, яке здатне діяти на відстані до 50-100 км і націлюватися на бронетехніку, артилерію та інші ворожі об'єкти.
Аналітики вказують на те, що в офіційному повідомленні Офісу президента України зазначено, що були продемонстровані БПЛА вітчизняного виробництва, а також безпілотники, створені в Україні за співпраці з німецькими компаніями.
"І варто просто нагадати, що коріння Shahed-136 - ізраїльська Harpy, яка була створена на основі викупленої документації на німецький DAR (Die Drohne Antiradar) від Dornier. Який призначався для знищення радіолокаційних станцій завдяки пасивній радіолокаційній системі самонаведення", - йдеться у матеріалі.
Аналітики додають, що серед інших представлених дронів був український БПЛА, в якому, за інформацією в повідомленні, використано німецьку систему автоматичного наведення на ціль з штучним інтелектом. Ймовірно, йдеться про рішення німецької компанії Helsing, яка офіційно повідомила про постачання такої системи до України. Крім того, була розсекречена модель дрона HX-2, яку для України охрестили міні-Taurus.
Виробництво дронів в Україні - останні новини за темою
Нагадаємо, як раніше повідомляв Главред, у 2025 році Україна планує збільшити інвестиції в промисловість для розробки вітчизняних дронів та далекобійної зброї. Для цього буде виділено понад 4 мільярди доларів, що більше порівняно з минулим роком. Про це заявив міністр оборони України Рустем Умєров на Міжнародному форумі оборонних індустрій (DFNC2) у Києві. За його словами, розвиток виробництва включатиме залучення іноземних партнерів.
Президент України Володимир Зеленський повідомив, що Україна розробила чотири види ракет, які наразі проходять випробування. У своєму інтерв'ю Українському радіо він зазначив, що українська армія сьогодні є однією з найпотужніших у світі, завдяки різноманітним типам зброї, отриманим від партнерів.
Українські компанії також готуються до серійного виробництва нового покоління дронів-камікадзе, які не піддаються впливу російських систем РЕБ, повідомляє The Wall Street Journal.
Що відомо про Defense Express
Defense Express — українська інформаційно-консалтингова компанія, що спеціалізується на огляді військової техніки, озброєнь та військово-промислового комплексу України. Видає два друковані журнали та має вебпортал, пише Вікіпедія.
Компанія визнається експертною у своїй галузі численними українськими ЗМІ. Брала участь у реалізації інформаційних проєктів, зокрема для ГУР МОУ.