«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»
«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»

«Суспільне Чернігів» презентує документальний фільм «Навчання на межі»

Стрічка містить розповідь про 17-річного Дмитра Піддубного з села Машеве, яке розташоване на прикордонні з Росією, та його шлях до мети – вступу до військового вишу.

Корпоративний сайт Суспільного повідомляє, що 3 грудня о 18:00 на ютуб-каналі «Суспільне Чернігів» відбудеться прем’єра документального фільму «Навчання на межі».

Автори стрічки на прикладі історії Дмитра Піддубного висвітлюють проблему доступу до повноцінного навчання дітей з прикордонних сіл та містечок протягом останніх кількох років: спочатку через епідемію Covid-19, потім — через російську агресію.

Головний герой фільму Дмитро Піддубний завжди мріяв вступити до військового вишу у Львові, але російські обстріли, відсутність світла і не завжди стабільний інтернет позначилися на якості освіти. 

Над створенням фільму «Навчання на межі» працювали: авторка — Дар’я Янушкевич; редактори — Алла Скорик, Ольга Конопацька-Плєхова; продюсерка — Ольга Конопацька-Плєхова; оператори — Олексій Жернов, Олександр Тірок, Роман Репа; режисер монтажу — Олексій Жернов; графічний дизайнер — Анатолій Сологуб; звукорежисери — Олексій Жернов, Сергій Білоненко; редакторка перекладу — Олександра Мілашевська; акторка дубляжу — Альона Марчан. 

Над проєктом «Навчання на межі» команда «Суспільне Чернігів»  працювала сім місяців. Вони жили разом з героєм стрічки – прокидалися, займались господарством, слухали місцевих жителів.

«Від кордону з росією до будинку головного героя фільму — 12 кілометрів. Його родина щодня чує звуки артилерії, але, на щастя, не бачить вибухів. Стабільний інтернет для повноцінного навчання є не завжди, і це ускладнює й без того обмежену можливість здобути якісну освіту», — згадує авторка фільму, спеціальна кореспондентка «Суспільне Чернігів» Дар’я Янушкевич.

Вона розповіла, що разом з Дмитром Піддубним вони пройшли шлях від навчання в школі і складання національного мультипредметного тесту (НМТ) до вступу в Національну академію Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

 «Ми вчилися разом з нашим героєм. Ніхто з нас не розумів, яким буде фінал історії, ми просто спостерігали за подіями, не втручаючись. Для нас його історія типова і несподівана водночас», — розповідає Алла Скорик

Цим документальним проєктом команда прагне започаткувати суспільну дискусію про те, як дорослі можуть допомогти дітям з прикордоння опанувати шкільну програму і продовжувати навчання. Саме тому творці запланували офлайн-показ фільму «Навчання на межі» і запросили туди представників міністерства освіти, профільних українських громадських організацій, представників закордонних інституцій, які дотичні до освітніх проєктів. Крім цього, до відео зробили й субтитри англійською мовою, щоб стрічка була доступною для перегляду й іноземній аудиторії.

Фото: Суспільне

Читайте також
Суспільне покаже документальний цикл «Я бачив війну»
Суспільне покаже цикл меморіальних документальних розповідей про захисників та захисниць України «Імена»
«Йона. Голодне марення»: Суспільне презентувало фільм про художницю, яка через свої картини досліджує тему голодомору 1946-47 років
Суспільне покаже другу серію проєкту «Чернігівське князівство. 1000 років»
Коли «Детектор медіа» тільки розпочинав роботу, найпопулярніші українські медіа ще дослухалися до темників. Але завдяки спільній боротьбі журналістів та суспільства це змінилося. Найпоказовіше: Україна пройшла шлях від державного телебачення до Суспільного.

Тепер наша команда прагне розширювати аудиторію та впливовість Суспільного мовлення заради ідей та ідеалів, які воно продовжує ілюструвати.

Запрошуємо приєднатися до нас у цьому завданні, ставши частиною Спільноти «Детектора медіа».
Долучитись
Джерело матеріала
loader