Сполучені Штати Америки продовжують заявляти про підтримку України у війні проти російської агресії, однак водночас у Білому домі висловлюють розчарування деякими рішеннями української влади. Вашингтон наголошує, що для збереження військового потенціалу Україні необхідно мобілізувати понад 160 тисяч нових солдатів.
За інформацією Washington Post, американські офіційні особи наголошують, що, попри надання Україні зброї на мільярди доларів, подальше нарощення особового складу ЗСУ є критично важливим для уникнення поразки. Зокрема, в адміністрації Байдена занепокоєні тим, що затримка з мобілізацією може вплинути на ефективність бойових дій.
“Ми безумовно збираємося продовжувати надсилати Україні зброю та техніку. Але зараз також важливий і особовий склад. Насправді ми вважаємо, що робоча сила є найбільш життєво необхідною для них,” — зазначив речник Білого дому Джон Кірбі. Разом із закликом мобілізувати новобранців, у Вашингтоні обговорюють ризики, пов’язані з тривалим наданням військової допомоги. Американські чиновники побоюються, що це може призвести до виснаження власних запасів та поставити під загрозу потреби збройних сил США в інших регіонах.
Ситуацію також ускладнюють нещодавні успіхи ЗС РФ, які, за словами Washington Post, захопили українські території найшвидшими темпами з 2022 року. На тлі цих подій США вживають заходів для прискорення поставок зброї та навіть дозволили Києву завдавати ударів углиб території Росії. Утім, у Білому домі посилюється тиск на Київ. Однією з вимог є зниження віку призову в Україні з 25 до 18 років, що, на думку американських експертів, допоможе швидше поповнити лави ЗСУ. Проте ця ідея викликає суперечки серед українських лідерів, які побоюються суспільного незадоволення.
Вашингтон закликає Україну використати наданий час та ресурси для вирішення критичного питання — забезпечення достатньої кількості особового складу, який разом із західною зброєю може стати вирішальним фактором у боротьбі за незалежність країни.