Прорахувався, але де? Хакер зламував компанії не приховуючи своїх даних та пропонував його найняти
Прорахувався, але де? Хакер зламував компанії не приховуючи своїх даних та пропонував його найняти

Прорахувався, але де? Хакер зламував компанії не приховуючи своїх даних та пропонував його найняти

Прорахувався, але де? Хакер зламував компанії не приховуючи своїх даних та пропонував його найняти - Фото 1

У США чоловік приходив у компаній, у тому числі в спортзал, де сам займався, зламував комп’ютери та пропонував його найняти. Фінал трохи передбачуваний.

Ніколас Майкл Клостер, з Канзас-Сіті, штат Міссурі, 31 рік, отримав звинувачення за двома пунктами: у неавторизованому доступі до захищеного комп’ютера та отриманні інформації, а також у заподіянні шкоди через необережність захищеному комп’ютеру під час несанкціонованого доступу. Те, як він це робив, нагадує недолугі фільми 1980-х та меми про «хакерів».

В одному з випадків Клостер увійшов до приміщення компанії, яка керує кількома оздоровчими клубами. Наступного дня надіслав електронного листа одному з власників з пропозицією найняти його та власним резюме. Він стверджував, що отримав доступ до комп’ютерної системи підприємства та заявляв, що «допоміг понад 30 малим і середнім промисловим підприємствам».

Після вторгнення чоловіка працівники компанії помітили, що його місячна платня за тренажерний зал «зменшилася» до $1, а його фотографію стерто з мережі компанії. Кілька тижнів потому хакер опублікував в соціальних мережах скриншот свого робочого столу з інтерфейсом керування камерами безпеки компанії та підписом «Як змусити компанію використовувати вашу службу безпеки».

В іншому випадку Клостер завітав до некомерційної організації, увійшов у закриту для громадськості зону та отримав доступ до її комп’ютера та мережі. Хакер використав завантажувальний диск, «який дозволив йому отримати доступ до комп’ютера компанії за допомогою кількох облікових записів користувачів». Після цього йому вдалося змінити пароль користувача та встановити VPN. Після вторгнення Клостера компанія нібито зазнала збитків на суму понад $5000, які були витрачені на усунення наслідків вторгнення.

Ще в одній компанії-жертві хакер працював. Він використав кредитку компанії, щоб робити чисельні особисті покупки, включно з флеш-пристроєм, який рекламувався як засіб для зламу вразливих комп’ютерів (мабуть, з цього й почалася «кар’єра» хакера).

Спецпроєкти

Перелічені дії є пунктами обвинувачення, які суду ще належить довести. Перераховані випадки сталися навесні 2024 року. Залишається гадати, як Ніколас Майкл Клостер хотів дбати про чиюсь безпеку, не бувши здатним елементарно подумати про власну. Втім, комп’ютерним мережам компаній-жертв все ж не завадила б допомога фахівців.

Джерело: US Attorney’s Office

Прорахувався, але де? Хакер зламував компанії не приховуючи своїх даних та пропонував його найняти - Фото 2
Джерело матеріала
loader
loader