Лише марно збільшує рахунки: чому не можна перевантажувати пральну машинку
Лише марно збільшує рахунки: чому не можна перевантажувати пральну машинку

Лише марно збільшує рахунки: чому не можна перевантажувати пральну машинку

Це впливає не лише на роботу побутової техніки, а й сам процес прання. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на Southern Living.

Чому не можна перевантажувати пралку

Чи не кожен господар чув застереження від виробника чи консультанта в магазині, що пральну машину не можна перевантажувати. Велика кількість одягу може створити серйозні проблеми як в короткостроковій, так і в довгостроковій перспективі.

Щоб зрозуміти, чому ж пральну машину не можна перевантажувати, варто зрозуміти принцип її роботи. Говорячи простими словами, то електродвигун крутить барабан, а вода у поєднанні з порошком видаляє бруд та плями з речей. У підсумку циклу брудна вода зливається, а людина – отримує чистий мокрий одяг.

Так само працює і сушильна машина. Барабан обертається електродвигуном, а температура всередині підтримується термостатом. Коли одяг перевертається у сушарці, то волога випаровується і в результаті речі стають сухими.

Однак постійне перевантаження перешкоджає нормальному функціонуванню електродвигуна. Крім того, якщо одяг не матиме вільного місця, щоб перевертатися, то у підсумку так і залишиться брудним. Відтак, прання повністю завантаженої машинки – це лише марна витрата часу, електроенергії та води.

Скільки речей класти у пралку
Скільки речей класти у пралку / Фото Pexels

Також у перевантаженій пралці одяг може пошкодитися. Випадкова застібка-блискавка, шматок липучки чи ґудзика можуть залишити дірки на речах. Ба більше, жарти про те, що пралка "з'їла шкарпетку", можуть стати реальністю. Річ у тім, що переповненому барабані дрібні речі можуть потрапити у дренажні трубки.

Постійне перевантаження також значно скорочує термін служби пральної машини. Електромотор отримує більше навантаження, а тому – швидше може зламатися.

Окрім пошкодження ваших речей, ваша пральна машина також зазнає значно більшого зносу, якщо її постійно перевантажувати. Важкий барабан може напружити електромотор, який його обертає, що призведе до швидшого напруження. По суті, перевантаження скорочує термін служби вашого приладу.

Те ж стосується і сушильної машини. Якщо її постійно перевантажувати, то вона може не якісно сушити одяг, а в довгостроковій перспективі – може скоротитися термін служби.

Щоб не стикнутися з проблемами перевантаження, варто правильно завантажувати одяг до пралки чи сушарки. Звісно, кожен виробник вказує допустиму вагу, проте цей орієнтир не зовсім зручний. Натомість краще користуватися загальним правилом і завантажувати близько 2/3 пральної чи сушильної машини.

Джерело матеріала
loader
loader