Показана у розслідуванні довідка про непридатність "Джокера" до військової служби є фальшивою – ДМ
Показана у розслідуванні довідка про непридатність "Джокера" до військової служби є фальшивою – ДМ

Показана у розслідуванні довідка про непридатність "Джокера" до військової служби є фальшивою – ДМ

Показана у розслідуванні довідка про непридатність "Джокера" до військової служби є фальшивою – ДМ

Не співпадають ані дати, ні форма документу.

Продемонстрована у розслідуванні hromadske  про виїзди за кордон та зняття з військового обліку Романа Кравця, який називає себе колишнім власником телеграм-каналу «Джокер», довідка  військово-лікарняної комісії Голосіївського району за підписом голови ВЛК Голосіївського району лікарки Ольги Соколової та секретарки комісії Лариси Булави є несправжньою. Про це повідомляє “Детектор Медіа” віз посиланням на джерела, пов’язані з ВЛК Голосіївського району.

У довідці, на якій є підпис і нібито самого Кравця, йдеться про те, що 16 липня 2024 року був проведений його медичний огляд, він визнаний непридатним до військової служби з виключенням  з військового обліку. 

Джерело “ДМ” у Комунальному некомерційному підприємстві «Консультативно-діагностичний центр» Голосіївського району  стверджує, що наказ про призначення Соколової головою ВЛК був виданий ТЦК лише 17 липня 2024 року, а до роботи вона приступила лише 18 липня, тобто через два дні після того, як начебто підписала довідку Кравця. 

Секретарка комісії була включена до складу комісії взагалі лише наступного місяця — 9 серпня, а фактично почала працювати 10 серпня. В липні вона навіть не працювала в КНП КДЦ Голосіївського району. 

Інше джерело видання у самій ВЛК стверджує, що на довідці підроблені підпис і печатка лікаря Ольги Соколової, а сама довідка не відповідає чинній формі.

«На виключення з обліку зовсім інша форма – в ній має бути свідоцтво про хворобу. Таки додатки не видаються. Така форма існує, але для придатних до військової служби. Вона сфабрикована –  десь верх взяли, десь низ, і зробили її в якомусь редакторі», – зазначив співрозмовник, знайомий з роботою ВЛК.

Водночас, на запитання про те, чи взагалі Роман Кравець будь-коли проходив ВЛК Голосіївського району, співрозмовник відповісти не зміг.

Сам Кравець стверджує, що проходив ВЛК, з’являвся туди особисто, і, хоча й не пам’ятає точної дати, коли отримав документи, проте говорить, що комісію проходив в травні.

У коментарі “ДМ” від сказав, що проходив комісію в травні 2024 року.  Журналістка  hromadske в переписці вказує, що його поставили на облік 29 травня 2024 року, а 16 липня того ж року зняли з військового обліку. 

“Документ про зняття з обліку в ті ж самі дати Кравець надав “Детектору медіа”, і він виглядає інакше, ніж  в розслідуванні hromadske”, – пишуть журналісти.

У коментарі “ДМ” Кравець припустив, що підписав документи пізніше, ніж 16 липня, коли його підписали в ТЦК Голосіївського району. 

Авторка розслідування Ярослава Вольвач в розмові з “ДМ” підтвердила, що документ є підробленим.

“Той документ, який ми показали в програмі, дійсно існує. Але враховуючи, що на ньому стоїть дата 16 липня, і вона відповідає даті про зняття з обліку з “Оберігу”, а Кравець тоді був за кордоном, то очевидно, що він його підписувати не міг, а значить тут, ймовірно, має місце факт підробки документа. Питання в тому, на якій ланці це сталося”, - зазначила Ярослава Вольвач.

У своєму розслідуванні hromadske  розповіло про численні поїздки Кравця за кордон під час війни. У ньому стверджується, що з 20 червня по 20 липня Кравець перебував за кордоном, тому не міг 16 липня підписати довідку про  зняття його з військового обліку через непридатність.  

У свою чергу, Кравець назвав це розсідування “фейком”, і стверджує, що має законні підстави для зняття з обліку.

Джерело матеріала
loader
loader