В основі цієї стратегії лежить детальне планування. Потрібно наперед продумати, що саме ви будете прибирати у конкретний день. Про це 24 Канал повідомляє з посиланням на Real Simple.
Як спланувати 15-хвилинне прибирання
Є декілька варіантів планування такого експрес-прибирання. Перший полягає у тому, щоб поділити кімнати по днях. Наприклад, у понеділок прибирати на кухні, у вівторок – у ванній, в середу – у вітальній і так далі. Або ж можна поділити за діяльністю – у понеділок витирати усюди пил, у вівторок пилососити, в середу мити підлогу тощо.
Можна також використовувати пріоритетний підхід, тобто прибирати ту зону, яка найбільше брудна.
До речі, не забудьте поставити таймер на 15 хвилин. Так ви зосередитесь на прибиранні й не будете відвертати увагу на щось інше.
Переваги 15-хвилинного прибирання / Фото Kaboompics, Pexels
Журналістка Real Simple Ліза Мілбранд протестувала цю стратегію прибирання на власному досвіді. Вона зізналася, що спершу була скептично налаштована й не вірила, що 15 хвилин прибирання можуть бути результативними. Та вже через тиждень такого щоденного прибирання вона була вражена.
З'ясувалося, що коли є конкретний проміжок часу на прибирання, як-от 15 хвилин, хочеться встигнути зробити якомога більше. Саме тому Мілбранд встигала зробити справді багато справ, які покращували її простір. Навіть просто вимита підлога у кімнаті одразу додавала відчуття чистоти й порядку.
Приємним бонусом виявилося те, що прибирання у суботу стало менше. Мілбранд змогла більше часу присвятити собі, а не генеральному прибиранню.