Ринок праці в Україні змінюється, і роботодавці все частіше пом'якшують вимоги до працівників, пропонуючи гнучкі умови роботи та соціальні бонуси. Серед тих, хто зараз у пріоритеті в роботодавців, опинилися ветерани, пенсіонери та люди з інвалідністю.
Про це розповіла директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
За її словами, через конкуренцію на ринку праці багато роботодавців додають до вакансій привабливі умови, такі як дистанційна робота, гнучкий графік, оплата харчування, трансфер, а іноді навіть житло чи медичне страхування. Цей підхід полегшує працевлаштування для вразливих категорій населення.
Наприклад, лише за цей рік через Службу зайнятості понад 15 тисяч пенсіонерів знайшли роботу. Вони працюють водіями, трактористами, слюсарями, сантехніками, охоронцями та касирами. Для ветеранів війни, які часто стикаються з труднощами після повернення до цивільного життя, також створено багато можливостей. З початку року понад 14 тисяч учасників бойових дій скористалися послугами служби, знайшовши роботу чи отримавши гранти на започаткування бізнесу.
Особлива увага приділяється працівникам з інвалідністю. Для них створюють адаптовані робочі місця, де відшкодовуються витрати на техніку, пандуси, тактильні матеріали та зручні меблі.
Втім, знайти роботу складніше внутрішньо переміщеним особам, молоді без досвіду роботи та людям старшого віку. Щоб підтримати ці категорії, Служба зайнятості пропонує кілька програм - гранти на бізнес, навчання нових професій, компенсацію частини зарплати роботодавцям і облаштування робочих місць для осіб з інвалідністю.
Служба зайнятості діє за принципом рівних прав для всіх, забезпечуючи підтримку тим, хто цього найбільше потребує.
Раніше ми повідомляли, українцям дають шанс змінити професію: як отримати 30 000 гривень на перекваліфікацію.
Майбутнім водіям приготували зміни, складати іспити тепер можна без обмежень - детальніше на Знай.ua.