Ви дізнаєтесь:
Ялинка з давніх часів стала атрибутом зимових свят і з часом у різних країнах почали виробляти альтернативу живому дереву - штучну ялинку. Традиційно, влада СРСР намагалася не відставати від західних трендів на виготовлення ялинок.
Тому, як дослідив Главред, у 1950-х роках, коли рівень життя в СРСР почав зростати разом із попитом на святкові атрибути, хімічна промисловість Радянського Союзу почала працювати над виробленням штучних ялинок.
Як пише OBOZ.UA, мотивувало радянських інженерів придумати аналог виробництва штучної ялинки те, що в США вже активно цим займалися.
Тому до 1959 року Інститут іграшки почав розробляти нові матеріали, зокрема етрол, поліетилен та капрон, які дозволили виготовляти новорічні ялинки. Таким чином вже цього ж року Охтінський хімічний комбінат вперше представив штучні ялинки.
Якщо говорити про зовнішній вигляд виробу, то найвища ялинка була висотою у 1,7 метра, а менша сягала 90 сантиметрів. Штучні дерева прикрашали ляльками у національних костюмах.
Такі ялинки фактично одразу набули популярності, хоча радянські люди і критикували їх за відсутність запаху справжніх дерев. Попри це, їх з часом почали масово скуповувати та прикрашати іграшками і електричними гірляндами.
Інші новини про СРСР:
Розпад СРСР
Розпад СРСР - процеси системної дезінтеграції, що відбувалися в державі, суспільстві, народному господарстві, соціальній структурі, суспільній і політичній сфері Радянського Союзу, які призвели до припинення існування СРСР 25 грудня 1991 року. Розпад СРСР призвів до незалежності 15 республік СРСР і появи їх на світовій політичній арені як самостійних держав.
Розпад Радянського Союзу в останнє десятиліття XX ст. є завершенням не тільки 70-річної історії багатонаціональної комуністичної імперії, а й фіналом понад 400-річної історії поліетнічної Російської імперії. Розпад СРСР не варто зводити лише до кризи соціалістичної системи, не враховуючи спадщини Російської імперії. Він є частиною загального процесу зникнення поліетнічних імперій та їхнього розщеплення на національні держави, прикладом чого в Європі стали Османська та Габсбурзька імперії у ХІХ та на початку ХХ ст., а на неєвропейських територіях - деколонізація. Жовтнева революція і радянська влада лише відтягнули розпад Російської імперії на кілька десятиліть.