Новий підхід до військового обліку
Новий підхід до військового обліку

Новий підхід до військового обліку

Міністерство оборони України впровадило революційний підхід до військового обліку, спрощуючи процес постановки чоловіків віком 16–25 років на військовий облік. Завдяки запуску реєстру «Оберіг» чоловікам більше не потрібно особисто звертатися до Територіальних центрів комплектування.

Новий підхід базується на автоматизації, що стало можливим завдяки інтеграції реєстру «Оберіг» з: Єдиним демографічним реєстром, базами Державної міграційної служби.

Це дозволяє автоматично вносити дані про чоловіків призовного віку до системи без їхньої участі. Крім того, реєстр охоплює чоловіків віком до 60 років, які раніше уникали постановки на облік. Зручність: чоловікам більше не потрібно особисто відвідувати центри комплектування. Прозорість: держава отримує повну картину про військовозобов’язаних. Оперативність: реєстр дозволяє швидше налагодити процеси, які планують закріпити законодавчо.

На етапі автоматичної реєстрації медичний огляд не є обов’язковим. Процедура обмежується лише внесенням даних до реєстру. Хоча система виглядає перспективно, вона може викликати правові конфлікти: Громадяни можуть не знати про факт внесення їх до реєстру. Питання конфіденційності даних та інформування потребують додаткового врегулювання. Катерина Черногоренко, заступниця міністра оборони з питань цифровізації, пояснила, що реєстр поки працює в експериментальному форматі. Його запуск стане основою для майбутніх змін у законодавстві, які дозволять вдосконалити процес обліку.

Автоматизація унеможливлює ухилення від постановки на облік, але не звільняє чоловіків від виконання подальших військових обов’язків. Після внесення до реєстру громадянин залишається відповідальним за проходження інших процедур, передбачених законодавством

Теги за темою
війна українці
Джерело матеріала
loader