У листопаді в ЗСУ повернулися 6000 військових, які пішли у СЗЧ
У листопаді в ЗСУ повернулися 6000 військових, які пішли у СЗЧ

У листопаді в ЗСУ повернулися 6000 військових, які пішли у СЗЧ

У листопаді в ЗСУ повернулися 6000 військових, які пішли у СЗЧ

Генштаб обіцяє покарання для командирів, від яких масово тікають люди.

Протягом листопада близько 6000 військовослужбовців, які раніше самовільно залишили місця служби, повернулися до лав Збройних сил України.

Про це пише LIGA.net з посиланням на джерела у Генштабі ЗСУ.

Військовослужбовці, які вперше залишили свої частини без дозволу, можуть до 1 січня повернутися на службу без ризику притягнення до кримінальної відповідальності. Однак їх зараховуватимуть у батальйони резерву, звідки здійснюватиметься розподіл до визначених військових частин для подальшого проходження служби.

Командування ЗСУ проводить моніторинг повернень. У разі значного відтоку військових із підрозділу проводитимуться перевірки. Якщо недоліки виявлять у діях командирів, їх можуть притягнути до дисциплінарної відповідальності.

"Зокрема це може бути пониження в посаді чи званні. Командирів, які не справляються з управлінням особовим складом, переводитимуть на нижчі штабні посади", – повідомило джерело.

Нагадаємо, 28 листопада президент України Володимир Зеленський підписав закон, що дозволяє військовим, які вперше самовільно залишили частини або здійснили дезертирство, добровільно повернутися до служби без кримінального переслідування та поновити виплати.

За даними Офісу генпрокурора, у 2024 році кількість випадків СЗЧ та дезертирства в армії значно зросла, якщо порівнювати з ситуацією торік. Однак вироків набагато менше, ніж зареєстрованих інцидентів.

Мобілізація все ще буксує. А чимало мотивованих військових, які служать від початку повномасштабної війни, самовільно залишають свої частини. Чому? І що з цим робити? Про це писала Леся Литвинова в статті "Мобілізація і СЗЧ: доросла чесна розмова".

Джерело матеріала
loader
loader