США призупинили стратегічне партнерство з Грузією
США призупинили стратегічне партнерство з Грузією

США призупинили стратегічне партнерство з Грузією

США призупинили стратегічне партнерство з Грузією

Причиною стало порушення урядом конституції та силові розгони протестувальників.

У США прокоментували події в Грузії,  зокрема рішення правлячої «Грузинська мрія» призупинити процес вступу Грузії в ЄС та застосування сили проти грузинів які вийшли на мирний протест, а також оголосили про призупинення стратегічного партнерства із Тбілісі.

Речник Державного департаменту Метью Міллер заявив, що призупинення процесу вступу до Європейського союзу суперечить закріпленим у конституції Грузії нормам та робить країну більш вразливою для Кремля.

“Більшість народу Грузії підтримує інтеграцію з Європою. Сполучені Штати засуджують надмірне застосування сили поліцією проти грузинів, які намагаються реалізувати свої права на зібрання та вираження думок, включаючи свободу мирного протесту. Ми закликаємо всі сторони забезпечити мирний характер протестів”, – йдеться у заяві Міллера.

У Дердждепі зазначили, що  антидемократичні дії «Грузинської мрії» порушили основні принципи американсько-грузинського стратегічного партнерства, яке ґрунтувалося на спільних цінностях і зобов’язаннях щодо демократії, верховенства права, громадянського суспільства, поваги до прав людини та основних свобод і боротьби з корупцією.

“У результаті Сполучені Штати призупиняють цей механізм”, – наголошується в заяві.

Сполучені Штати знову закликали грузинський уряд повернутися на євроатлантичний шлях, прозоро розслідувати всі порушення на парламентських виборах і скасувати антидемократичні закони, які обмежують свободу зібрань і вираження думок.

29 жовтня, на тлі повідомлень про фальсифікації, що мали міце на парламентських виборах у Грузії, США вже закликали грузинський уряд відмовитися від антидемократичних дій і повернутися на євроатлантичний шлях.  У разі незгоди в Держдепіне виключили "подальших наслідків".

Раніше у Сполучених Штатах запропонували розглянути можливість надання Грузії значної військової та торговельної допомоги в обмін на припинення антидемократичного дрейфу в бік Росії, який посилився з ухваленням "закону про іноагентів". Грузинська влада назвала цю пропозицію шантажем.

Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader