Про це в телеефірі розповів заступник голови Нацполіції Олександр Фацевич, повідомляє кореспондент Укрінформу.
«Громадяни мають змогу задекларувати всі категорії стрілецької зброї, яку вони знайшли або отримали від Сил оборони для захисту країни. Ми максимально спростили порядок декларування зброї. Насамперед треба зателефонувати на 102 або звернутися до найближчого територіального підрозділу поліції чи до свого дільничного поліцейського. У кожному територіальному підрозділі поліції створено групи, які займаються безпосередньо декларуванням зброї і вносять її в наші бази даних. Громадянин має надати документ, який посвідчує особу, ідентифікаційний код, фотокартку, страховий поліс і зброю до декларування. Поліцейські по телефону проінструктують, як перевезти зброю, призначать час прибуття в територіальний підрозділ поліції. Час декларування займе до години. Ми перевіряємо по базах даних, чи зброя не перебуває в розшуку і чи вона не кримінальна і не була знаряддям скоєння злочину. Видаємо відповідний талон про декларування, і людина може повертатися зі зброєю», - розповів Фацевич.
При цьому він нагадав, що у разі відмови від декларування зброї передбачене покарання до 7 років ув’язнення.
Також задекларована зброя не є власністю громадянина і може стати такою лише після війни, коли буде перероблена на мисливську.
«Після закінчення воєнного стану людина, яка задекларувала зброю, може переробити її у законному порядку на мисливську, надати документи в поліцію і набути власності цієї зброї. І це буде вже його особиста зброя. А коли вона задекларована – вона не є особистою зброєю громадянина», - зауважив Фацевич.
Як повідомляв Укрінформ, в Україні дозволили цивільним застосовувати під час війни зброю, яку вони знайшли і зареєстрували.
У серпні 2024 року Верховна Рада ухвалила закон щодо вдосконалення порядку отримання, декларування та поводження з вогнепальною зброєю.