У Китаї до семи років в’язниці засудили журналіста за звинуваченням у «шпигунстві»
У Китаї до семи років в’язниці засудили журналіста за звинуваченням у «шпигунстві»

У Китаї до семи років в’язниці засудили журналіста за звинуваченням у «шпигунстві»

Поліція затримала колишнього редактора та журналіста державного медіа Guangming Daily Дона Юйю у лютому 2022 року, коли він обідав із японськими дипломатами.

У Китаї суд ув'язнив колишнього редактора та журналіста видання Guangming Daily Дона Юйю на сім років. Про це пише Reuters.

Поліція затримала журналіста у лютому 2022 року, коли він обідав із японськими дипломатами. Пізніше Юйю звинуватили у шпигунстві.

«Сьогоднішній вердикт є серйозною несправедливістю не лише щодо Юйю та його сім’ї, але й щодо кожного вільнодумного китайського журналіста та кожного звичайного китайця, який прагне дружніх стосунків зі світом», — йдеться в заяві сім'ї медійника.

У рішенні суду японських дипломатів, з якими зустрічався Дон, назвали агентами «шпигунської організації». Одного з них затримували у 2022 році разом з журналістом, однак через кілька годин після протесту МЗС Японії він був звільнений.  

Неурядові організації (НУО), які захищають свободу преси, закликали до звільнення Дона Юйю. Понад 700 журналістів, науковців і працівників НУО підписали онлайн-петицію про його звільнення.

«Китайська влада має скасувати цей несправедливий вердикт і захистити право журналістів на вільну та безпечну роботу в Китаї. Донг Юйю повинен негайно возз’єднатися зі своєю родиною», — сказав Бех Ліх Ї, менеджер Азійської програми Комітету захисту журналістів.

Дон Юйю приєднався до газети Guangming Daily у 1987 році після закінчення юридичного факультету Пекінського університету.

Журналіст писав статті про правові реформи та соціальні проблеми, а також був співредактором книги, яка пропагує верховенство права в Китаї. У своїх матеріалах він виступав за помірковані реформи, уникаючи прямої критики президента Сі Цзіньпіна.

Медійник був стипендіатом Nieman Fellowship в Гарвардському університеті 2007 року, а також запрошеним науковцем і професором в Університеті Кейо та Університеті Хоккайдо в Японії.

Фото надала сім'я Донга Юйю

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Китай Суд
Джерело матеріала
loader
loader