Трамп може завадити Росії та КНДР поглиблювати взаємодію - ЗМІ
Трамп може завадити Росії та КНДР поглиблювати взаємодію - ЗМІ

Трамп може завадити Росії та КНДР поглиблювати взаємодію - ЗМІ

Сподівання режиму Кім Чен Ина на економічну підтримку Росії може призвести до протилежного результату, якщо Дональду Трампу вдасться покласти край війні Путіна в Україні.

Про це пише Bloomberg із посиланням на дослідження Корейського інституту розвитку, передає Укрінформ.

«Цього року Москва виявилася помітною підпорою для режиму Кіма, і дві країни посилили свою економічну та військову взаємодію», - нагадує видання.

Зазначається, що КНДР надає боєприпаси Росії та відправляє свої війська для війни проти України, за що Москва розплачується грошима та допомагає Пхеньяну збільшити військовий потенціал.

«Поглиблення альянсу з Путіним дало Кіму можливість менше звертатися до Пекіна по дипломатичну підтримку. Але Пхеньян все ще сильно залежить від Китаю у своїх економічних потребах»,- зазначається в дослідженні.

За інформацією видання, КНДР імпортує з Китаю понад 900 видів продукції, а в Росії купує приблизно 150 найменувань, у тому числі нафту й газ. При цьому інвестиції з РФ виявилися нестабільними у порівнянні з китайськими, і туризм з Росії навряд чи збільшиться.

«Поточна ситуація є результатом збігу інтересів Росії, яка потребує звичайних озброєнь і військ, та Північної Кореї, якій потрібні продовольство, енергія й іноземна валюта. Тож якщо ця війна закінчиться в будь-якій формі, як пообіцяв Трамп, їхні обопільні потреби можуть змінитися», - наводить видання слова одного з авторів доповіді, старшого наукового співробітника Корейського інституту розвитку Лі Чон Кю.

За його словами, військова промисловість Північної Кореї все ще може отримати вигоду від співпраці з Росією, але цей сектор має обмежені побічні ефекти для ширшої економіки та може навіть заважати зростанню інших сфер.

За словами Лі Сан Джуна, професора Університету Кукмін, який також узяв участь у дослідженні, Північна Корея хоче підтримати Росію, аби одержати доступ до сучасних технологій. Це необхідно Пхеньяну для розробки балістичних ракет, підводних човнів і винищувачів.

Якщо намагання Трампа припинити війну затягнуться, Кім виграє достатньо часу для модернізації військової промисловості КНДР, а його війська набудуть бойового досвіду в Україні, застерігають науковці.

Інша дослідниця, Джоанна Хосаняк, яка відстежувала транскордонну діяльність, вважає, що зараз між Китаєм і Росією відбувається «надзвичайно велика конкуренція» за економічний вплив на КНДР. За її словами, Москва здійснює цей вплив через військове виробництво, а Пекін користується іншими засобами.

Як повідомляв Укрінформ, речниця МЗС Китаю Мао Нін заявила, що Пекін вважає офіційні контакти між Пхеньяном і Москвою їхньою власною справою та не коментує їх вплив на ескалацію війни, розв’язаної Росією проти України.

Теги за темою
Росія війна Китай Дональд Трамп КНДР
Джерело матеріала
Згадувані персони
loader
loader