Про це повідомляє Бі-бі-сі, передає Укрінформ.
Зазначається, що більш як половина загиблих не були пов'язані з армією та підписали контракт із Міноборони РФ після початку повномасштабної війни. Дослідники й далі фіксують "стрімке зростання втрат" серед військовослужбовців-добровольців, частка яких становить 22% від загальної кількості. Багато добровольців гинуть протягом двох-чотирьох тижнів після відправлення на фронт.
Станом на листопад 2023 року добровольці становили 14% від загальної кількості втрат, зауважують журналісти.
При цьому реальна кількість людей, які прийшли в армію після початку повномасштабного вторгнення, та загиблих на фронті значно більша, оскільки журналістам не вдалося встановити, яким чином потрапили на фронт 28% встановлених ними загиблих. Водночас частка засуджених, яких завербували на війну в колоніях, знижується: у листопаді 2023 року вони становили 26% усіх втрат, а зараз – 18%.
У перерахунку на душу населення за кількістю втрат лідирують Тива, Бурятія та Алтай. Найнижчі показники спостерігаються у Москві та Санкт-Петербурзі. За підрахунками журналістів, чоловік із Тиви має у дев'ять разів більше шансів загинути на війні, ніж мешканець Москви.
Дослідники скдадають списки загиблих, орієнтуючись на повідомлення з відкритих джерел: ЗМІ, заяви місцевих адміністрацій, пости родичів у соцмережах та дані з цвинтарів.
Як повідомлялося, за даними Генштабу ЗСУ, загальні бойові втрати російських військ в Україні з 24 лютого 2022 року по 29 листопада 2024 року становлять близько 738 тисяч 660 осіб, з них 2030 осіб за минулу добу.
Фото: Генштаб ЗСУ