Ви дізнаєтеся:
Таємниця Лох-Неського чудовиська, яка десятиліттями розбурхувала уяву людей по всьому світу, може бути пов'язана з незвичайним природним явищем.
Засновник дослідницької групи Loch Ness Exploration Алан МакКенна в інтерв'ю Daily Mail припустив, що легендарні "горби" чудовиська на поверхні озера можуть бути результатом появи так званих "стоячих хвиль", пише Главред.
Він зняв це явище в місці, де річка зустрічається з озером у районі Форт-Августус на південному заході Лох-Несса.
"Стояча хвиля виникає, коли дві хвилі від човна з однаковою частотою й амплітудою рухаються в протилежних напрямках. Коли вони зустрічаються, ця взаємодія може створити видимість хвилі, яка має вигляд горба," - пояснив дослідник.
За його словами, на формування стоячих хвиль впливають розміри човна, його напрямок і швидкість течії. Тепер МакКенна має намір вивчити це явище в глибоководних районах озера, щоб зрозуміти, який вигляд воно має в його центральній частині.
У дитинстві дослідник був прихильником популярної теорії про плезіозавра, проте роки вивчення озера змусили його засумніватися в існуванні стародавньої істоти.
"Якщо в Лох-Нессе і є невідомі тварини, то вони явно порушують усі наші правила. Це ідеальне середовище для прихованої істоти: 23 милі холодної темної води, глибиною до 750 футів. Там настільки темно, що ви можете перебувати поруч із підводним човном на глибині 200 футів і навіть не помітити його," - додав МакКенна.
Таким чином, дослідник пропонує поглянути на загадку Лох-Несса з точки зору природних явищ, а не легенд.
Лох-неське чудовисько
Персонаж шотландського фольклору і сучасної масової культури, істота, яка, згідно з популярними уявленнями, мешкає в озері Лох-Несс на Північно-Шотландському нагір'ї; часто описується як велика тварина з довгою шиєю та з одним або декількома горбами, що виступають із води. Уявлення про цю істоту змінювалися відтоді, як вона стала об'єктом світової масової культури 1933 року. Доказом її існування вважаються свідчення "очевидців" і низка спірних фотографій і показань гідролокатора.