Е-гривня у 2025 році — НБУ планує відкритий тест електронної валюти
Е-гривня у 2025 році — НБУ планує відкритий тест електронної валюти

Е-гривня у 2025 році — НБУ планує відкритий тест електронної валюти

У відкритому тестовому доступі е-гривня з’явиться наступного року. Цифрова валюта (CBDC), яка базується на розподілених даних, як блокчейн. До тесту зможуть долучитися всі охочі.

Відключайте рекламу - підтримуйте ITC! Е-гривня у 2025 році — НБУ планує відкритий тест електронної валюти - Фото 1

Про відкрите тестування е-гривні у Нацбанку розповіли на запит «Економічної правди». Пілотний проєкт запланований на наступний рік, але термін впровадження залежить від багатьох факторів. НБУ враховуватиме готовність до проєкту учасників ринку фінансів. Нацбанк ще має знайти технологічного партнера, який створив би технологічне рішення для тесту е-гривні згідно з вимогами фінансового регулятора та надав би відповідну інфраструктуру.

«Ціллю пілоту є тестування е-гривні для визначення технологічних перспектив виконання функцій грошей, задоволення потреб користувачів платіжних послуг та перевірка гіпотез щодо програмованості», — розповіли у НБУ.

Тестування е-гривні відбуватиметься у відкритому середовищі за участі реальних користувачів та постачальників фінансових послуг. До тестового використання е-гривні зможе доєднатися будь-хто. Електронна валюта базуватиметься на технології DLT (Distributed Ledger Technology). Це розподілені та дубльовані бази даних спільного використання, які не потребують централізованого адміністрування та не мають єдиної точки відмови. Найбільш відомим прикладом технології є блокчейн та криптовалюти.

Е-гривня — цифрова валюта центрального банку (CBDC). Це ще одна форма існування грошей, поряд із готівкою та безготівковими банківськими розрахунками. Відмінність від останніх — для операцій не потрібні посередники, як банки чи інші фінансові установи. Е-гривня є прямим зобов’язанням Нацбанку, що споріднює її з готівковими грошима. НБУ зможе програмувати певні кошти: щодо цільового використання, мінімально необхідного залишку на рахунках, або навіть змусити гроші зникати через певний час (!).

Перше тестування е-гривні відбулося ще у 2018 році. Тоді було випущено 5443 е-гривні, з якими проводилися операції переказу між рахунками, обміну на безготівкові гроші, донатів та поповнення стільникового зв’язку. Відкрите тестування планувалося ще у цьому році, але проєкт був відтермінований до наступного. Ось що писав ITC.ua про е-гривню у 2022 році:

Спецпроєкти
Теги за темою
Нацбанк
Джерело матеріала
loader
loader