Кумівство у ТЦК: що робити коли стали свідком, та яке покарання працівникам передбачені
Кумівство у ТЦК: що робити коли стали свідком, та яке покарання працівникам передбачені

Кумівство у ТЦК: що робити коли стали свідком, та яке покарання працівникам передбачені

Мобілізація в Україні проводиться на основі чинного законодавства, яке гарантує рівність прав для всіх громадян. Але чи може працівник ТЦК уникнути вручення повістки своєму родичу або другу? Відповідь — однозначно ні, це порушення закону.

Що каже закон?

Конституція України, стаття 24, наголошує, що усі громадяни рівні перед законом. Це означає, що жодні привілеї, навіть для родичів працівників ТЦК, не допускаються. Як пояснила юристка Надія Шуляк, сприяння ухиленню від мобілізації є порушенням. Наприклад, якщо працівник ТЦК не вручає повістку своєму сину чи знайомому, це може кваліфікуватися за статтею 364 Кримінального кодексу як "зловживання владою або службовим становищем".

Працівники ТЦК. Фото: uanews

Що робити, якщо ви стали свідком?

Якщо ви побачили, що працівник ТЦК використовує посаду для уникнення мобілізації своїх близьких, напишіть заяву до Національної поліції, ДБР чи НАБУ. Правоохоронці розслідують такі випадки, а остаточне рішення ухвалює суд.

Суд / фото: Pinterest

Чому це важливо?

ТЦК виконують свою роботу, яка стала необхідною через агресію росії. Якби не ця війна, нікому не довелося б вручати повістки. Україна бореться за своє право на існування. Наша армія ретельно готує військових, на відміну від росії, де людей кидають у бій без підготовки. Це ще раз нагадує, що єдиний ворог України — це росія.

Фото: dyvys.info окупанти

Росіяни мобілізують навіть на окупованих територіях, і відмова там означає смерть. Важливо пам'ятати, що зараз ми обираємо, за що воювати. Якщо не будемо захищатися, росія примусить нас виконувати її накази.

Пропаганда ворога. Російські медіа просувають наративи про "несправедливу мобілізацію" в Україні, замовчуючи власні жорсткі методи. Натомість мобілізація у нас — це вимушений захід, спрямований на захист держави.

ЗСУ / фото: Pinterest

Хоча масштабне поповнення армії ще не дало видимих змін на фронті, мобілізація залишається єдиним способом протистояти ворогу. Тож порушення у ТЦК — це удар по кожному з нас, адже ми всі виборюємо право на свободу.

Раніше ми повідомляли, українці можуть служити неподалік від дому, як скористатися привілеєм?

У ТЦК запропонували альтернативу тим, хто не хоче потрапити на "нуль"- детальніше на Знай.ua.

Теги за темою
Збройні сили України
Джерело матеріала
loader
loader