Про це Укрінформу повідомили в Crimean Tatar Foundation USA.
Президенти фонду, Зера та Зарема Мустафаєви, які також є дослідницями Університету Пердью, виступили в ролі кураторів виставки, розкриваючи перед гостями глибинні аспекти кримськотатарської історії, традицій та сучасних викликів.
Кульмінацією вечора стала вісімнадцятихвилинна презентація президентів фонду, яка надала українській аудиторії всебічний огляд кримськотатарської історії та актуальну інформацію про поточну ситуацію в окупованому Криму.
Президенти фонду наголосили, що тільки визнання прав корінного народу, тільки повернення окупованого Росією Криму до України може принести той мир, який триватиме не роки, а століття.
«Для всіх нас це була неймовірна подія, що дозволило зануритися в атмосферу кримськотатарської культури та відчути єдність наших народів у прагненні до свободи та збереження історичної пам'яті», – поділився враженнями гість події «Крим – це Україна» Микола Кочерга.
Консул України в Чикаго Сергій Коледов подякував засновницям Кримськотатарського фонду США Зері та Заремі Мустафаєвим за їхню роботу та презентацію.
«Дорогі друзі, сьогодні ми згадуємо Крим, колиску цивілізації України. На превеликий жаль саме АР Крим та місто Севастополь стали першим місцем, яке зазнало російської агресії. Багато людей вже забуло що війна почалася не 2022, а з 2014 року. З нападу Росії на Крим. На жаль, на той час Україна не змогла протистояти цьому натиску, бо змушені були тимчасово залишити цю територію. Але ми знаємо що ми завжди віримо і прагнемо до повернення до нашого чудового Криму», – наголосив консул.
Також Сергій Коледов згадав у своїй доповіді, що першою жертвою окупації Криму був кримський татарин Решат Аметов.
Нагадаємо, в університеті Хаджи Байрам Велі в Анкарі відбулася панель на тему «Російське гноблення в Україні та Криму: Голодомор, окупація, вигнання та війна».
Фото надані Crimean Tatar Foundation USA