Холодець давно став однією з улюблених страв на святкових столах і заслужив почесне місце серед найулюбленіших частувань серед багатьох гурманів. І це не дивно, адже холодець вирізняється неповторним смаком і яскравим, а також надзвичайно поживним вмістом.
Для того щоб при приготуванні холодець вийшов наваристим і досяг необхідної консистенції, важливо дотримуватися певних нескладних правил. Тоді в підсумку у вас на столі з'явиться смачна і корисна закуска, йдеться в матеріалі Главреда.
Скільки потрібно варити холодець, щоб він застиг
Слід пам'ятати про те, що визначальним є вид м'яса, а також інші інгредієнти, які ви відібрали для приготування холодцю. Зокрема, при приготуванні холодцю з курки, ви витратите набагато менше часу. Однак у середньому, якщо використовувати свинину або яловичину, для того, щоб холодець застиг, його час проварювання має бути не менше чотирьох годин.
Як зрозуміти, що холодець готовий
Є один безвідмовний народний метод визначення ступеня готовності холодцю. Для цього необхідно опустити чайну ложку на дно посуду зі звареним холодцем і трохи змочити два пальці продуктом, що вийшов.
Потім почекайте недовго, поки змочені в холодці пальці підсохнуть, і спробуйте їх з'єднати. Якщо пальці відчутно склеюються, то це явна ознака того, що ваш холодець уже готовий. А в іншому випадку варто проварити страву більше часу.
Чи можна варити холодець менше трьох годин
Для того щоб холодець вийшов необхідної в'язкості, слід дотримуватися рекомендованого часового проміжку варіння інгредієнтів. Не варто варити холодець менше чотирьох годин, інакше він може просто не загуснути.
Однак і переварювати страву не рекомендується, наприклад, якщо використовується яловичина. Тоді час варіння може бути і близько шести годин. Це дасть змогу домогтися необхідної в'язкості кінцевого продукту.
Як зрозуміти, чи потрібен желатин у холодець
У разі, якщо на холодець іде якісний і свіжий продукт тваринного походження, то при дотриманні всіх рекомендацій, желатин додавати не потрібно, адже хрящі, кістки та жили виділяють велику кількість колагену. Саме завдяки йому холодець виходить загуслим і в'язким.
Однак желатин може знадобитися в разі, якщо виникають проблеми з тим, що холодець не загус навіть після охолодження. Тоді додавання желатину може виправити ситуацію та допоможе отримати густий і в'язкий холодець.
Більше новин:
Що таке холодець
Драглиста охолоджена страва (інші назви - холодне, холодець, здриганець), що являє собою застиглий густий відвар зі шматочками м'ясних, рибних або вегетаріанських продуктів. Нагадує за консистенцією кисіль або мармелад.