Світан також висловився щодо оптимального віку для призову до лав ЗСУ.
За статистикою, воювати може 1% від населення. І щоб цих людей залучити до армії, потрібен механізм мотивації — фінансове забезпечення. У мирний час зарплата військового має становити близько 3 тис. доларів на місяць, а під час воєнного ця сума повинна подвоюватися. Саме стільки мають отримувати військові, які несуть службу і виконують бойові задачі на передовій.
Про це в інтерв'ю УНІАН сказав військовий експерт, полковник запасу ЗСУ Роман Світан.
Світан також висловився щодо оптимального призовного віку до лав ЗСУ. На його думку, це 21-49 років. І в Україні не повинно бути примусової мобілізації, оскільки в армію мають потрапляти мотивовані, профпридатні люди, натомість "бусифіковані" не зможуть виконувати бойові задачі, адже у них немає мотивації.
"За статистикою, воювати може 1% від населення. В українських реаліях - це 300-350 тисяч людей. І щоб цей 1% залучити до армії, потрібен механізм мотивації. А наразі мотиваційний інструмент є лише один - це фінансове забезпечення. Перше, що треба зробити, - це підійняти виплати військовослужбовцям", — сказав аналітик.
3000 доларів на місяць, зважаючи на світові градації, а під час воєнного часу у два рази більше, "та сума, яку мають отримувати військові, які несуть службу, виконуючи бойові задачі в зоні бойових дій".
Раніше військовий аналітик Денис Попович сказав, якщо повномасштабна війна триватиме ще декілька років, в Україні воюватимуть усі чоловіки.
- Мобілізація від 14 років і "правильна" смерть: найрадикальніші підходи до війни та призову
- Проблеми, які чекають на Україну після війни: демограф розповів про серйозні виклики
- США пропонують Україні швидке вирішення проблем з мобілізацією – Reuters