Наталія Лигачова: Депутати мають бути зацікавлені у відкритті парламентських кулуарів для журналістів
Наталія Лигачова: Депутати мають бути зацікавлені у відкритті парламентських кулуарів для журналістів

Наталія Лигачова: Депутати мають бути зацікавлені у відкритті парламентських кулуарів для журналістів

Що більш закритою є Верховна Рада, то стрімкіше вона втрачає довіру суспільства, переконана шеф-редакторка «Детектора медіа».

Кулуари Верховної Ради мають бути відкриті для журналістів, щоб медіа могли якісніше інформувати про роботу депутатів. І в цьому мають бути зацікавлені перш за все самі депутати. Таку думку під час круглого столу на тему «Відкрита Верховна Рада: до міжнародних стандартів в умовах війни» висловила шеф-редакторка «Детектора медіа» Наталія Лигачова.

«Ми розуміємо, що з питань безпеки медіа не будуть допущені до парламенту. Але все ж таки, якби колеги з хоча б з тих видань, які потрапляють до Верховної Ради, могли поговорити з депутатами в кулуарах, викласти в аналітиці думки депутатів, то це вже був би зовсім інший рівень журналістики. Щоб суспільство розуміло, як працює Верховна Рада. Ми бачимо, що зараз падає довіра до всіх гілок влади і, перш за все, до парламенту. Тому депутати мають бути зацікавленими в тому, щоб доносити свою думку до суспільства», — сказала Наталія Лигачова.

На її думку, на настрої суспільства негативно впливає не лише брак інформації про роботу парламенту, а й телемарафон.

«Телемарафон створює в суспільстві дещо спотворене сприйняття реальності і це негативно відбивається на настроях суспільства — інколи “зрада, зрада, зрада”, а інколи “перемога, перемога, перемога”. І суспільство не готове до тих можливих компромісів, які вже потрібні. Тому відкритість парламенту, відкритість кулуарів, я підкреслюю, це дуже важливо», — сказала вона.

Вона також висловила підтримку законопроєкту №11321, що передбачає посилення гарантій діяльності медіа, журналістів та громадян на доступ до інформації.

Народний депутат від партії «Слуга народу» Євгеній Брагар під час цього ж круглого столу висловив думку, що народних депутатів, які ведуть прямі трансляції у соцмережі Tik Tok та викладають фото під час засідань Верховної Ради, потрібно притягувати до відповідальності. 

  • Читайте також: Нові умови роботи журналістів у Раді: переакредитація, робота лише на третьому поверсі, не більше 30 людей

ФОТО Юлії Лавришин/«Детектора медіа»

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Теги за темою
Верховна Рада Журналісти
Джерело матеріала
loader
loader