Про це пише в середу The Washington Post, передає Укрінформ.
«Трамп вже висловлював публічно свою широку зацікавленість цією ідеєю, однак деякі прихильники криптовалюти закликали його діяти більш агресивно: вони спонукають його придбати токени вартістю в мільярди доларів, а потім утримувати їх впродовж десятиліть у сподіванні, що вони різко зростуть у ціні та допоможуть сплатити державний борг», - зазначається в публікації.
Економісти та фіскальні експерти кажуть, що ця пропозиція несе в собі значні ризики. Адже ціни на криптовалюту можуть різко коливатися, тож вкладати туди кошти платників податків є дуже ризикованою справою. Якщо уряд придбає біткойни на їх поточному рівні – майже рекордно високому – їхня вартість зрештою може впасти.
Водночас, за словами економічних експертів, стратегічний резерв у криптовалюті вигідний передусім наявним власникам біткойнів, які можуть отримати величезний прибуток. Адже якщо Трамп зробить цей крок, криптовалюта може стрімко зрости в ціні, й тоді вони зможуть вигідно продати свої накопичення.
«Немає жодної притомної логіки, щоби робити це», - зауважив у цьому зв’язку головний економіст Moody’s Analytics Марк Занді.
Наразі уряд США зберігає в резерві іноземну валюту та золото й водночас керує запасами критично важливих ресурсів, таких як нафта, які він періодично випускає, щоби коригувати ціни на бензин.
Як повідомляв Укрінформ, ціна мем-криптовалюти Dogecoin зросла майже на 20% після оголошення Трампом про створення Департаменту урядової ефективності, який він співзвучно назвав «DOGE».