Які квартири відлякують покупців: на що слід звернути увагу
Які квартири відлякують покупців: на що слід звернути увагу

Які квартири відлякують покупців: на що слід звернути увагу

Що може насторожити покупців при виборі квартири, на які фактори слід звертати увагу, 24 Канал розповідає з посиланням на Новини.LIVE.

Яка нерухомість відлякує покупців на первинному ринку

Для первинного і вторинного ринку причини неліквідності дещо відрізняються. Якщо говорити про квартири в новобудовах, то покупці з підозрою ставляться до тих помешкань, які довго не здають в експлуатацію. Девелопери ризикують погіршити свою репутацію, затягуючи процес, адже клієнти не хочуть мати справу з компанією, яка не виконує обіцянки.

З цим чинником пов'язаний інший – продаж за договором переуступки.


На первинному ринку покупців відлякує нерухомість, яка довго не продається / Фото Pexels

Довідка. Переуступка – договір купівлі квартири в недобудованому будинку, придбання помешкання в забудовника або іншої особи. Фактично це передання прав на майбутню квартиру від первинного інвестора вторинному.

За словами оглядачки ринку нерухомості Вікторії Берещак, переуступка добре продається лише в комплексних проєктах з хорошою будівельною динамікою та поліфункціональною інфраструктурою.

Говорячи про новобудови, неліквідними є квартири, коефіцієнти доданої вартості яких наближені до нуля. Це продукт, який не містить жодної екосистеми для життя. Або виконаний з непродуманими планувальними рішеннями,
– пояснює вона.

Що лякає потенційних клієнтів на вторинному ринку

У випадку вторинного ринку перелік факторів, які можуть стати на заваді купівлі квартири, значно ширший. Негативно вплинути на бажання придбати нерухомість на вторинці можуть:

  • квартири в дуже старих будинках, особливо панельних,
  • об'єкти з малогабаритними або великогабаритними плануваннями, які важко підлаштувати під буденні потреби, наприклад, вузькі довгі коридори, маленькі кухні чи ванні кімнати,
  • житло площею понад 90 квадратних метрів у старих забудовах,
  • квартири в поганому стані, зокрема, зі старими комунікаціями,
  • нерухомість на цокольному, першому чи останньому поверхах, адже дах може протікати, є більша ймовірність утворення плісняви, появи гризунів, проблеми із каналізацією та підвищеною вологістю.


Відлякати клієнта можуть квартири у дуже старих будинках / Фото RISE

Крім того, сумніви посіяти може документація, яка викликає занепокоєння. Наприклад, якщо в помешканні зареєстровані неповнолітні особи або договір укладають за дорученням, бо власник перебуває за кордоном. Борги за компослуги теж роблять нерухомість менш привабливою.

Тому власникам та девелоперам слід привести квартиру щонайменше до задовільного стану, розібратися з документами, погасити всі борги, аби потенційні покупці проявили інтерес і погодилися придбати помешкання за встановленою ціною.

Джерело матеріала
loader