Грузія відмовляється від грантів та допомоги після того, як Євросоюз вже анулював усі рішення
Грузія відмовляється від грантів та допомоги після того, як Євросоюз вже анулював усі рішення

Грузія відмовляється від грантів та допомоги після того, як Євросоюз вже анулював усі рішення

Грузія відмовляється від грантів та допомоги після того, як Євросоюз вже анулював усі рішення

Кобахідзе назвав допомогу ЄС шантажем, а резолюцію Європарламенту жалюгідним папірцем, який має ціну соломи

Схоже, грузинська правляча партія не усвідомлює того, що відбувається між нею та Євросоюзом. Саме тому в публічному просторі проскакують висловлювання одних і тих же людей з партії влади, що кардинально відрізняються.

На брифінгу 28 листопада, у четвер, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Кобахідзе оголосив, що уряд Грузії вирішив не порушувати питання про відкриття переговорів з Грузією до 2028 року, передає грузинський Перший канал.

За його словами, «наше державне завдання – зробити Грузію членом Євросоюзу у 2030 році, для чого ми докладемо всіх зусиль». Однак прем'єр підкреслив, що «для нас категорично неприйнятно розглядати інтеграцію до Євросоюзу як милість, яку Євросоюз має нам надати. Більше того, ми віримо, що Грузія з її багатою культурою та потенціалом може збагатити Європейський Союз так само, як Європейський Союз може збагатити Грузію».

Те саме він сказав місяць тому, підкресливши, що перезавантаження відносин з ЄС почнеться з 2025 року. Однак перезавантаження дало збій - причиною став горезвісний "закон про іноагентів" та парламентські вибори.

Сьогодні, коментуючи в парламенті ухвалену цього ж дня резолюцію Європарламенту щодо проведення повторних виборів через численні порушення, маніпуляції та фальсифікації, Кобахідзе назвав документ Євросоюзу - організації, куди країна прагне потрапити хоча б до 2030 року, - "жалюгідним папірцем":

"Резолюція Європарламенту - це жалюгідний папірець, тому ми не можемо серйозно оцінювати цей документ", - заявив Іраклій Кобахідзе. Як зазначив глава уряду, резолюція Європарламенту має ціну соломи.

«Те, що має бути написане у резолюції Європарламенту, навіть не цікаво, для нас це має ціну соломи, як і попередні чотири резолюції мали таку саму цінність. Це жалюгідний папірець, тому ми не можемо серйозно оцінювати цей документ», - заявив прем'єр-міністр.

А вже на брифінгу прем'єр-міністр повторив слова про те, що Грузія рухається шляхом європейської інтеграції, але до 2028 року припиняє всі взаємини.

«З огляду на все вищесказане сьогодні ми прийняли рішення не ставити питання про відкриття переговорів з Євросоюзом до порядку денного до кінця 2028 року. Також до кінця 2028 року ми відмовляємось від будь-яких бюджетних грантів Євросоюзу. Кінець 2028 року — це час, коли Грузія буде належним чином підготовлена ​​з економічної точки зору до початку переговорів щодо вступу до Європейського Союзу 2030 року. Ми не зупиняємось і продовжимо виконувати свої зобов'язання на порядку денному Асоціації та Угоди про вільну торгівлю, і, як зазначено у затвердженій сьогодні урядовій програмі, до 2028 року ми виконаємо понад 90 відсотків цих зобов'язань. Причому всі ці зобов'язання ми виконаємо за рахунок власного фінансування без будь-якої фінансової допомоги Євросоюзу. Ми збираємося вступати до Європейського союзу, не жебракуючи і стоячи на одній нозі, а вступити до Європейського союзу гідно, зі здоровою демократичною системою та сильною економікою”, - сказав він.

За словами Кобахідзе, європейські політики і бюрократи використовують гранти і кредити, що виділяються, для шантажу Грузії. Проте зрозуміти невдоволення глави уряду можна: після виборів Брюссель анулював фінансову допомогу, виділену уряду Грузії, і направив ці кошти на підтримку громадянського суспільства в країні, а сьогодні стало відомо, що лідери блоку погодилися призупинити вступ країни до ЄС. Також ЄС заморозив 30 мільйонів євро, виділених на підтримку сил оборони Грузії на тлі антизахідної революції грузинського уряду. Тож відмова грузинського уряду від грантів мало обґрунтована - їх ніхто й не дасть.

Проте уряд Грузії отримав похвалу від президента Росії Путіна, який сказав, що «здивований мужністю», з якою уряд «Грузинської мрії» обстоює свою позицію.При цьому він стверджував, що жодного впливу Москва на це не чинила.

Втім, риторика уряду про заморожування відносин до 2028 року, можливо, має сенс: це буде саме час нових парламентських виборів, і не виключено, що саме новий уряд, який поважатиме своїх можливих майбутніх партнерів, відновить переговори з ЄС.

Нагадаємо, Європейський союз готовий розірвати угоди, які дають громадянам Грузії право вільно подорожувати континентом, що стало частиною серйозного розриву відносин між Брюсселем і країною, яка колись була його найперспективнішим членом.

Про це сказав у вересні прес-секретар Європейської комісії, який заявив, що «всі варіанти будуть розглянуті», якщо правляча партія «Грузинська мрія» продовжить рухатися своєю авторитарною траєкторією, «включаючи потенційне тимчасове призупинення схеми лібералізації візового режиму».

Джерело матеріала
loader
loader