Кліматична конференція у Баку стала однією з найкращих з моменту підписання Паризької угоди - експерт
Кліматична конференція у Баку стала однією з найкращих з моменту підписання Паризької угоди - експерт

Кліматична конференція у Баку стала однією з найкращих з моменту підписання Паризької угоди - експерт

Цьогорічна Конференція ООН зі зміни клімату СОР29 за результатами ухвалених рішень стала однією з найкращих з 2015 року, коли була підписана Паризька кліматична угода.

На цьому під час пресконференції в Українському кризовому медіа-центрі “Міжнародна кліматична конференція COP29: основні висновки для України” наголосив представник української делегації Михайло Чиженко, передає Укрінформ.

«Це, напевно, одна з найкращих конференцій за підсумками після конференції 2015 року у Парижі, коли була прийнята Паризька угода – визначна подія, яких за 30 років було небагато. Цього року у Баку було ухвалено два глобальних рішення», - сказав Чиженко.

Першим з них стало ухвалення пакета рішень стосовно статті 6 Паризької угоди, що регулює впровадження ринкових механізмів на міжнародних ринках вуглецю.

«Нарешті після семи років переговорів ми маємо повністю операціоналізовану статтю 6. Тепер сторони можуть використовувати її ринковий фінансовий інструмент по скороченню викидів парникових газів», - зазначив експерт.

Другим важливим рішенням у ході СОР29 стало ухвалення нової глобальної кліматичної цілі – щорічно до 2035 року розвинуті країни взяли на себе зобов’язання виділяти $300 млрд для країн, що розвиваються, аби допомогти їм впоратися з наслідками кліматичної кризи.

За словами Чиженка, навколо цього рішення тривали важкі дебати.

Кліматична конференція у Баку стала однією з найкращих з моменту підписання Паризької угоди - експерт - Фото 1

«Сума змінювалася буквально кожні пів години. Звучав навіть і 1 трильйон доларів. Зрештою, зупинилися на цілі у 300 млрд доларів. І головне, що це можуть бути не лише кошти держав, як раніше, а й міжнародних фінансових організацій. І це дуже визначний успіх», - впевнений Чиженко.

Ця програма запрацює вже наступного року, і від цього фінансування залежатиме, наскільки амбітні цілі щодо скорочення викидів парникових газів ухвалюватимуть країни, що розвиваються.

Як повідомлялося, ухвалені на СОР29 рішення допоможуть Україні отримувати кошти на реалізацію кліматичних планів та проєктів, залучати додаткові інвестиції в рамках статті 6, а також долучитися до фінансування від міжнародних фінансових інституцій на зелену енергетику, зелене відновлення та адаптацію до зміни клімату.

Джерело матеріала
loader