Французькі медики приїхали до України та розповіли, що їх найбільше вразило
Французькі медики приїхали до України та розповіли, що їх найбільше вразило

Французькі медики приїхали до України та розповіли, що їх найбільше вразило

Аби врятувати якомога більше пацієнтів, французські лікарі кажуть - співпрацю не припинятимуть.

Вчені-практики з Університетської клініки Тулузи, що у Франції, працювали поруч з українськими колегами з Дніпра, аби поділитися досвідом.

Про це йдкться у матеріалі кореспондентки ТСН Ольги Павловської.

Французький професор-нейрохірург Франк Ру разом з українським лікарем рятуватиме пацієнта з ураженням головного мозку. Іноземець все життя присвятив медицині, працював у різних країнах світу, зокрема й у Боснії. Проте визнає: те, що побачив у лікарні Дніпра, - справило найсильніше враження.

"Те, що я побачив тут - це видатна робота, яку виконують за таких обставин. До прикладу, я був на операції на головному мозку. Але ж ми з нашою командою також бачили, як лікують складні військові поранення", - каже Франк Ру, нейрохірург.

Блокування болю, порятунок пацієнтів у невідкладних станах та особливості хірургічних втручань - команда лікарів університетської клініки Тулузи цілий тиждень ділилася досвідом з українськими лікарям.

"Якщо ви спитаєте, що вразило мене найбільше? Я скажу: відданість українських медиків. У Франції ми звикли до перенавантаження лікарень, але перенавантаження, як тут, навіть уявити було складно. Рівень величезних обсягів роботи , відданість медиків щодня місяцями. Це неймовірно", - каже Вінсент Бун, анестезіолог-реаніматолог. 

Бабуся Вінсента Буна родом з Київщини, а тому медик зізнається, що може трохи говорити українською. 

"Галина. Бабусю звали Галина. Вона померла кілька років тому. Вона дуже пишалася, що українка. Четвертина моєї крові - українська. Це щемливий момент для мене, вона зустріла мого дідуся у польському таборі під час Другої світової. І вже разом з ним вона переїхала до Франції після війни", - каже він. 

Аби врятувати якомога більше пацієнтів, французські лікарі кажуть - співпрацю не припинятимуть. І чекають українських фахівців у Тулузі аби теж перейняти знання.

▶ На YouTube-каналі ТСН можна переглянути за цим посиланням відео: Новини ТСН 07:00 27 листопада. Перемир'я на Близькому Сході! Наступ росіян! ТЦК проти ДБР!

Джерело матеріала
loader
loader